Nový obchodní ředitel má za cíl pomoci radarům ELDIS na západní trhy

17.09.2021 11:38 | Tisková zpráva

Výrobce aktivních radarů, společnost ELDIS Pardubice, má nového obchodního ředitele. Stal se jím Filip Vogel, který ve firmě na pozici obchodníka a později zástupce obchodního ředitele již dva roky působil.

Nový obchodní ředitel má za cíl pomoci radarům ELDIS na západní trhy
Foto: ELDIS Pardubice
Popisek: ELDIS Pardubice

Mezi jeho hlavní úkoly patří proniknout s radary ELDIS na náročné trhy v západní Evropě. Další cílové teritorium představuje Latinská Amerika. Ještě v letošním roce bude instalován sekundární radar v Kolumbii. Kromě toho hodlá Filip Vogel upevňovat pozice pardubického výrobce na trzích, kde se mu tradičně daří.

„V týmu jsme aktuálně tři obchodníci včetně obchodního ředitele, v říjnu nastoupí čtvrtý, který bude mít na starosti primárně západní Evropu. Jako velkou výhodu vnímám to, že všichni kolegové jsou zkušení a mají přehled o radarové technice. Opřít se můžeme též o kvalitní back office, který nám pomáhá řešit specifika výběrových řízení v jednotlivých zemích,“ uvádí Filip Vogel.

ELDIS Pardubice, který letos slaví třicet let na trhu, dodal své radary již do téměř třiceti zemí. Nejúspěšnější je v Indii, kde jeho radary pokrývají 99 % vzdušného prostoru země. V letošním roce navíc firma uspěla v dalším výběrovém řízení a bude ve spolupráci s lokální firmou Mahindra dodávat jedenáct radarů pro indické námořnictvo.

Vogel

Nový obchodní ředitel Filip Vogel

„V Indii se již několik let uplatňuje vládní nařízení, že státní sektor má nakupovat indické výrobky, proto je lokální výrobce hlavním kontraktorem a část výroby se uskuteční v Indii. To je v současnosti běžný postup v řadě zemí. Například v Číně, kde aktuálně rovněž řešíme významnou zakázku, jsme obhájili certifikaci a plánujeme účast v dalších tendrech, proto tam připravujeme založení joint venture společnosti,“ říká Filip Vogel.

Po vynucené přestávce způsobené koronavirovou pandemií se ELDIS Pardubice aktivně vrací na veletrhy a výstavy. V srpnu se spolu s pardubickou společností RETIA představil na veletrhu IDEF v Turecku, v září bude spolu s dalšími společnosti divize CSG Aerospace prezentovat své produkty na veletrhu FAMEX 2021 v Mexiku. Mezitím nebude chybět na domácím veletrhu IDET.

„Latinskou Ameriku vnímáme jako potenciálně zajímavý trh. Díky letošní instalaci radaru v Kolumbii získáme důležitou referenci. Především si ceníme toho, že v tendru na tuto zakázku jsme uspěli v konkurenci se španělskou Indrou, která je v tomto regionu velice silná. Kolega, který má tento region na starosti, tam v minulých týdnech absolvoval delší cestu a řadu obchodních jednání,“ upřesňuje Filip Vogel.

Nový obchodní ředitel také v současnosti dokončuje jednání s německým zákazníkem o uzavření smlouvy na dodávku radaru. Půjde o průlomovou zakázku v zemi západní Evropy. Na toto teritorium se hodlá ELDIS Pardubice výrazněji zaměřit. „Od října nastoupí obchodník, který bude mít západní Evropu primárně na starosti. Věříme, že první realizovaná referenční zakázka nám pomůže také v dalších tendrech,“ dodává nový obchodní ředitel.

radar

Radar společnosti ELDIS Pardubice

Filip Vogel (33 let) je absolventem Stavebního fakulty ČVUT, kde absolvoval též doktorské studium. Před nástupem do společnosti ELDIS Pardubice pracoval jako obchodní manažer ve společnosti Argun. Obchodní tým pardubického výrobce aktivních radarů rozšířil v červnu roku 2019, o rok později se stal zástupcem obchodního ředitele. Mezi velké záliby nového obchodního ředitele patří cestování. V letech 2017-2018 absolvoval s kamarádem cestu kolem světa vozem Lada 2101. Vůz je dnes v Rusku vystavený v muzeu, jde o jediný „žigulík“, který cestu kolem světa absolvoval.

Společnost ELDIS Pardubice, s.r.o. je ryze česká firma, která byla založena v Pardubicích v roce 1991, a v letošním roce tak slaví 30 let své existence. Od svého vzniku se specializuje především na oblast vývoje a výroby radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu, v současnosti je předním českým výrobcem aktivních radarových systémů. Produkty společnosti používají zákazníci ve více než pětadvaceti zemích po celém světě, včetně České republiky, přičemž tyto radarové systémy slouží civilním organizacím zajišťujícím řízení letového provozu i vojenským subjektům. Nejdůležitější aktuální produkty společnosti jsou primární přehledový radar RL-2000, sekundární přehledový radar MSSR-1 a přesný přibližovací radar PAR-E. Všechny tyto systémy jsou tvořeny moderní, výhradně polovodičovou technologií, jsou modulárně rozšiřitelné a plně v souladu s normami EUROCONTROL a ICAO. Od roku 2017 je společnost ELDIS Pardubice součástí průmyslového holdingu Czechoslovak Group a její divize CSG Aerospace.

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě více jak 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8100 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Komunikace s úřady pouze elektronicky - prostřednictvím datové schránky

17:23 Moravskoslezský kraj: Komunikace s úřady pouze elektronicky - prostřednictvím datové schránky

Podnikatelé, nepodnikající právnické osoby a živnostníci budou muset od nového roku komunikovat s úř…