Novým šéfdirigentem České filharmonie bude Semjon Byčkov

23.10.2017 9:56

Semjon Byčkov byl jmenován šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie od sezony 2018/2019. Jeho mandát je pětiletý. Orchestru se současně ujmou dva hlavní hostující dirigenti Jakub Hrůša a Tomáš Netopil.

Novým šéfdirigentem České filharmonie bude Semjon Byčkov
Foto: Václav Jirásek
Popisek: Česká filharmonie
reklama

„Česká filharmonie se řadí mezi několik málo orchestrů, které si dokázaly zachovat svou jedinečnou identitu. V hudebním světě, který je čím dál více globalizovaný a uniformní, patří orchestr, jenž si uchová autentický výraz a zvuk, ke světovým uměleckým pokladům. Když mne orchestr a česká vláda požádaly, abych se stal nástupcem milovaného Jiřího Bělohlávka, cítil jsem se hluboce poctěn důvěrou, kterou do mne vložily. Pro umělce není větší výsady než být součástí instituce, která sdílí stejné hodnoty, stejné nadšení a stejnou oddanost hudebnímu umění,“ říká ke svému jmenování Semjon Byčkov.

Designovaný šéfdirigent České filharmonie poprvé řídil Českou filharmonii v roce 2013. V současné době je uměleckým ředitelem Čajkovského projektu, v jehož rámci s orchestrem nahrává symfonie a další orchestrální díla Petra Iljiče Čajkovského pro společnost Decca. Zatím vyšly dvě nahrávky – loni v říjnu Šestá symfonie spolu předehrou-fantazií Romeo a Julie a letos v srpnu symfonie Manfred. Celý projekt vyvrcholí v roce 2019 rezidencemi v Praze, ve Vídni a v Paříži.

Smlouvu s Českou filharmonií podepsal Semjon Byčkov na pětileté období počínaje sezonou 2018/2019. Dnešnímu podpisu smlouvy byl přítomen i ministr kultury Daniel Herman, který při této příležitosti uvedl: „Jsem nesmírně potěšen z faktu, že jeden z předních světových dirigentů, pan Semjon Byčkov, přijal pozvání mé a pana ředitele Marečka, a stane se tak příštím šéfdirigentem České filharmonie. Pana Byčkova osobně znám a velmi si ho vážím nejen jako výtečného profesionála a mimořádně talentovaného umělce, ale i pro jeho lidské a občanské postoje.“

Podrobné informace naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM ve Svitavách získal 24 pozemků po zaniklých státních subjektech

22:27 ÚZSVM ve Svitavách získal 24 pozemků po zaniklých státních subjektech

ÚZSVM ve Svitavách převzal za první pololetí tohoto roku 24 pozemků ležících v katastrálních územích…