Společnost OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE v Přerově je velmi mladým technologickým centrem pro oblast výroby a servisu lékařských produktů - vznikla v roce 2009 a již si stačila vybudovat pevné místo na trhu. Je dceřinou společností OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE v Hamburku, založené v r. 1954, která má v současné době okolo 750 zaměstnanců a je technologickým leadrem pro oblast medicíny. Soustředění výzkumu a vývoje, výroby, servisu a prodeje pod jednu střechu umožňuje vysokou synergii, což významně přispívá úspěchu společnosti na světovém trhu.
OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE v Přerově zaměstnává přibližně 180 zaměstnanců v oblasti výroby, vývoje a výrobních technologií. Výroba je zde zaměřena především na endoskopické přístroje a nástroje, generátory, sondy a další mechanická zařízení pro oblast minimálně invazivní chirurgie.
Řízení kvality ve společnosti Olympus
Celý koncern Olympus již roky využívá systém řízení kvality odpovídající mezinárodním standardům. Je si totiž dobře vědom faktu, že zdokonalení kvalitativních standardů je základem pro jakékoli další inovace a hraje důležitou roli při plnění požadavků zákazníků a dosahování komerčního úspěchu.
OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE v Přerově se rozhodl tuto celokoncernovou koncepci následovat a od samého začátku své existence aplikuje na své podnikání principy štíhlé výroby prostřednictvím metody TWI (Training Within Industry).
„Definovali jsme zásadní nedostatky, které limitovaly naši práci. Jak jsme očekávali, mnohé z nich se týkaly komunikace a zaučování nových zaměstnanců, což souvisí i s rychlým nárůstem stavu našeho personálu – během jednoho roku se počet zaměstnanců zvýšil z 30 na více než 100. Zjistili jsme, že komunikace u nás není optimální: příliš mnoho komunikačních kanálů, ztráta informací, které jsou navíc často velmi nehomogenní, časové ztráty. Zaškolování nových zaměstnanců bylo neorganizované, chyběla důkladná standardizace, což v našem případě, kdy jeden pracovní postup má často i více než 50 kroků, způsobovalo velkou nefektivitu a vyšší náklady. Všechny tyto nedostatky jsme považovali za významné bariéry efektivnějšího rozvoje,“ komentuje Jan Sondag, General Manager Olympus Surgical Technologies Europe Přerov.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva