Občanská demokratická aliance: Sektorová bankovní daň je nesmysl

28. 3. 2017 16:32

Člen předsednictva a Rady Občanské demokratické aliance Petr Kachlík dnes označil návrh na zavedení speciální sektorové daně za ekonomický nesmysl. „Bankovní trh je v České republice silně regulován a pro bankovní ústavy není žádný problém přenést tyto dodatečné náklady na klienty,“ uvedl v této souvislosti člen předsednictva Občanské demokratické aliance Petr Kachlík. Podle něho by takový krok přinesl pouze zvýšení bankovních poplatků a úrokových sazeb z půjček.

Občanská demokratická aliance: Sektorová bankovní daň je nesmysl
Foto: ODA
Popisek: Občanská demokratická aliance

Petr Kachlík přitom považuje za nejnebezpečnější skutečnost, že politici a lobbisté mohou usilovat o rozšíření modelů různých sektorových daní i na jiné obory podnikání.

„Znamená to zvýhodnit jednu skupinu podnikatelů oproti jiné a porušit tak tržní prostředí,“ řekl člen Rady ODA Petr Kachlík. V souvislosti s odlivem kapitálu z České republiky je pak přesvědčen, že „pokud bude v České republice stabilní podnikatelské prostředí s předvídatelnými změnami, pak k odlivu kapitálu v tak masivní míře nebude docházet, protože zahraniční investoři budou uvolněný kapitál a zisky opět reinvestovat v České republice.“     

Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele. ODA je moderní pravicovou stranou, která podporuje podnikání rozvoj demokracie. Občanská demokratická aliance prosazuje postupné snižování daní a omezení vlivu státu a veřejných financí na podnikatelskou sféru. Cílem ODA je umožnit občanům aktivní zapojení do politiky.

Petr Kachlík, Člen Rady a předsednictva ODA

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI zjistila falšování mimořádného rozsahu u filetů Aljašské tresky

10:50 SZPI zjistila falšování mimořádného rozsahu u filetů Aljašské tresky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila případ významného falšování podílu masa u…