Obvodní soud pro Prahu 6 zamítl žalobu VZP proti Protonovému centru z roku 2013

27.03.2015 14:57

Žalobou se VZP domáhala určení neplatnosti Smlouvy o budoucí smlouvě uzavřené s PTC v roce 2006. Protonové centrum nabízí VZP stejné cenové podmínky, jaké si podpisem smluv zajistily zaměstnanecké pojišťovny.

Obvodní soud pro Prahu 6 zamítl žalobu VZP proti Protonovému centru z roku 2013
Foto: proton therapy center
Popisek: Proton Therapy Center

Obvodní soud pro Prahu 6 zamítl žalobu VZP proti Protonovému centru z roku 2013, kterou se VZP domáhala určení neplatnosti Smlouvy o budoucí smlouvě uzavřené s PTC v roce 2006. Soud se bude nyní zabývat nároky PTC vůči VZP. Paradoxem je, že se VZP domáhala neplatnosti smlouvy, přitom ale dnes chce cenové podmínky právě z této smlouvy. PTC prošlo řádně výběrovým řízením se všemi pojišťovnami a naplnilo podmínky smlouvy s VZP již před několika lety. Smlouva garantovala pojišťovně výhodné ceny a využití kapacity PTC, tedy dostupnost nejmodernější protonové léčby pro všechny klienty VZP.

V současnosti se ukazuje, že Smlouva byla výhodná především pro VZP, protože garantovala nízké ceny a kapacitu dlouhodobě, bez ohledu na skokový nárůst cen za energii, inflaci a enormní poptávku po protonové léčbě. Současná kapacita PTC je zaplněna pacienty z řad pojištěnců českých zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven a hlavně českými samoplátci z řad pojištěnců VZP, kteří přesto, že platí zdravotní pojištění musí si protonovou léčbu hradit sami.  Zbytek tvoří pacienti ze zahraničí, z nichž nejznámější je určitě Ashya King, jehož příběh stále sleduje celý svět.

Pokud jsou vyjádření vedení VZP z minulého týdne o tom, že chce jednat s Protonovým centrem míněna seriózně, PTC nabízí VZP stejné cenové podmínky, jaké si podpisem smluv zajistily zaměstnanecké pojišťovny.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Proton Therapy Center

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovarský kraj: Chebští středoškoláci a vysokoškoláci darovali krev v rámci akce „Kýbl akademické krve“

7:34 Karlovarský kraj: Chebští středoškoláci a vysokoškoláci darovali krev v rámci akce „Kýbl akademické krve“

?Po dvouleté covidové pauze se studenti vrátili k dobrovolnému darování krve. V chebské transfúzní s…