„Pálavský festival si získal své pevné místo v kalendáři domácích závodů dračích lodí a stal se kultovní akcí pro všechny milovníky tohoto nejkolektivnějšího sportu. V letošním roce se připravujeme na rekordní účast závodníků i diváků. Rozšířili jsme prostory pro kempování a pronajali sousední fotbalové hřiště nad areálem Yacht Clubu, pár minut pěšky od závodiště, kde bude více klidu i pro rodiny s dětmi,“ řekl pořadatel Zdeněk Janeček.
Sobotní závod odstartuje v 10 hodin dopoledne a bude patřit akční trati na 200 metrů. Jako první pojedou posádky hobby týmů, které startují v kategorii FUN. Ti nejlepší se pak mohou kvalifikovat do odpoledního závodu, který je bodován v rámci celorepublikové soutěže Grand Prix. Na neděli je od 11 hodin dopoledne připraven vytrvalostní závod na 1000 metrů.
Novinkou letošního ročníku bude sobotní vložený závod Czech Paddle Board Cup 2012, neboli pádlování ve stoje na surfařském prkně, který bude mít na Pálavě svou premiéru.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva