Pardubický kraj: Dětský domov o prázdninách osiřel

05.08.2019 8:23

Dělníci vystřídali v Dětském domově Pardubice na ulici „Ke Tvrzi“ děti. Důvodem je rekonstrukce toalet, koupelen a elektroinstalace. Pracuje se ve všech patrech 103 let staré budovy. Malí obyvatelé by se měli vrátit na začátku září.

Pardubický kraj: Dětský domov o prázdninách osiřel
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Předmětem rekonstrukce jsou WC pro děti i personál ve všech podlažích objektu. V rámci přestavby budou vyměněny dožilé rozvody odpadů a vody, upraví se dispozice společných koupelen. V těchto prostorách se uskuteční rekonstrukce elektroinstalace včetně osvětlení. Bude řešena nevyhovující a chybějící vzduchotechnika. Dále bude provedena výměna dlažby, obkladů a instalace nové sanitární techniky. Celkové náklady jsou zatím předpokládány ve výši 4,6 milionů korun,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.

Po dobu rekonstrukce poskytl azyl pro většinu dětí Domov mládeže na Rožkově ulici. Některé ale mají možnost trávit prázdninové dny u rodičů nebo na táborech či sportovních kurzech.

„Transformace dětských domovů, kdy by se měly děti stěhovat se do bytových jednotek, vázne na nedokončené legislativě. V současné chvíli jsme plně vytíženi a musíme odmítat žádosti ze strany OSPODu. Na druhou stranu musím říci, že nám s ubytováním našich dětí velmi pomáhá město Pardubice. Ani to však vzhledem podmínkám, ve kterých musíme dle platných právních předpisů, nestačí, “ sdělila Kateřina Fialová, ředitelka Dětského domova Pardubice.

Kapacita pardubického domova je v tuto chvíli zcela zaplněna. V bytech bydlí 16 dětí a v garsonkách 2 dospělé slečny. V tuto chvíli je ve stavu 36 dětí a pro pětičlennou sourozeneckou skupinu rezervujeme místa. Tyto děti budeme přijímat 1. září.

V pardubickém dětském domově nalézaly opuštěné děti potřebnou péči a svůj nový domov od roku 1915. Samotné sídlo domova je však mnohem starší. Vila pochází z roku 1898. Plánované opravy započaly v červnu. Na konci srpna by mělo být hotové 1. patro a celá stavby do konce září.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce ČR: Loni jsme podpořili v rámci AZP 17 tis. uchazečů nad 50 let

21:44 Úřad práce ČR: Loni jsme podpořili v rámci AZP 17 tis. uchazečů nad 50 let

Zatímco v roce 2014 tvořili lidé nad 50 let z celkového počtu osob podpořených v rámci nástrojů a op…