Pardubický kraj: Na mezinárodní konferenci se zdravotníci zabývali multidisciplinaritou

22.04.2018 7:34

Již pátý ročník dvoudenní mezinárodní konference Kvalita a její perspektivy uspořádala Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice ve spolupráci s Ústavem sociálního lékařství Lékařské fakulty UK v Hradci Králové, Fakultou zdravotníctva a sociálnej práce Trnavské Univerzity a Fakultou zdravotnických věd Ankarské univerzity.

Pardubický kraj: Na mezinárodní konferenci se zdravotníci zabývali multidisciplinaritou
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Hlavním tématem letošního nabitého programu byla multidisciplinarita v péči o pacienta. „Jsem velmi rád, že téma multidisciplinarity, tedy péče v úzké spolupráci více oborů není opomíjené. Platí to ve všech odvětvích a ve zdravotní oblasti obzvlášť, protože lidské tělo a psychika tvoří jeden celek, který nelze oddělovat,“ řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, který konferenci zahájil a aktivně se zapojil.

V rámci dvou dnů se účastníci především z řad akademických pracovníků, studentů a odborníků z praxe, kteří působí v oblasti zdravotnictví nebo v sociální sféře, vyslechli a diskutovali na témata jako multidisciplinarita v komunitní péči o duševní zdraví, multidisciplinární spolupráce ve zdravotnickém zařízení, věda a umění ošetřovatelství nebo dětské nemoci jako oblast zájmu pro sociální péči.

Součástí konference byla také celostátní studentská vědecká konference bakalářských a magisterských nelékařských zdravotnických oborů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Oprava koryta Smržovského potoka ve Smržovce

9:02 Povodí Labe: Oprava koryta Smržovského potoka ve Smržovce

Proběhne oprava koryta Smržovského potoka ve Smržovce.