Pardubický kraj: Sociální podnikání a dobrovolnictví mají v EU podporu

04.08.2014 18:12

Pardubice (4. 8. 2014) – Jak funguje sociální podnikání v jiných zemích Evropské unie? Jak je možné dále podpořit dobrovolnictví, neziskové organizace a sociální služby? O tom a o celkové situaci v sociální oblasti jednal s novým europoslancem Tomášem Zdechovským krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Pardubický kraj: Sociální podnikání a dobrovolnictví mají v EU podporu
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Z jednání

„Rádi bychom zvýšili podporu sociálního podnikání v našem kraji. Kromě připraveného projektu, jehož cílem je informovat veřejnost o tomto způsobu podnikání, bychom rádi zprostředkovali především neziskovým organizacím, jak takové sociální podnikání funguje v zahraničí,“ poukázal na jednu z možností spolupráce v rámci Evropské unie Pavel Šotola. „Úspěšné podniky zaměstnávající ať handicapované či jinak znevýhodněné na trhu práce mohou být také inspirací pro ostatní. Z hlediska zaměstnanosti má sociální podnikání obrovský potenciál,“ dodal krajský radní.

„V rámci 51 agentur Evropské unie je řada příležitostí, které dosud nejsou v České republice využívány. Kromě vypsaných projektů jsou to třeba i vědecké výzkumy, které přinášejí nové možnosti spolupráce včetně financování,“ promluvil o příležitostech, které by pomohl zprostředkovat, český europoslanec Tomáš Zdechovský. „Rozhodně bych chtěl umožnit zástupcům neziskovek a firem zhlédnout příklady dobré praxe – tedy například jak funguje sociální podnikání v Rakousku nebo Německu,“ dodal europoslanec. Potvrdil, že pokračovat bude vysílání oceněných dobrovolníků na prohlídku evropských institucí, konkrétně do Štrasburku, jednoho ze sídel Evropského parlamentu. Pardubický kraj každý rok předává ceny dobrovolníkům a společensky odpovědným firmám a pět z nich má možnost navštívit instituce EU.

„Zajímavou možností jsou i nejrůznější stáže v institucích Evropské unie a to nejen v sociální oblasti, ale i třeba v oblasti boje s kriminalitou a drogami,“ nastínil další příležitosti Tomáš Zdechovský. Oba politici také hovořili o transformaci sociální péče, spolupráci neziskového a veřejného sektoru, ale i o tom, že společenská odpovědnost firem může mít více forem a nejedná se pouze o finanční podporu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Vysočině proběhla společná protidrogová akce Celní správy a Policie ČR

18:20 Na Vysočině proběhla společná protidrogová akce Celní správy a Policie ČR

Od 8. do 11. dubna probíhala v areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočina bezpečnostně preventivní akce …