Pardubický kraj a město žádají o pomoc ministra zemědělství. Velká pardubická se blíží

07.05.2019 9:52

Pardubický kraj a okolí Pardubic je dlouhodobě významným způsobem spjaté s koňmi a koňskou turistikou. O rozvoji tohoto odvětí a možné podpoře státu pro Velkou pardubickou jednali v pátek s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem hejtman Martin Netolický, pardubický primátor Martin Charvát a poslanec Jan Řehounek.

Pardubický kraj a město žádají o pomoc ministra zemědělství. Velká pardubická se blíží
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Velká pardubická je jednoznačně jednou z nejvýznamnějších jednorázových sportovních akcí v České republice, a proto jsme navázali na jednání poslanců z našeho regionu Jana Chvojky a Jana Řehounka, kteří téma možné státní podpory s ministerstvem zemědělství již v minulosti otevřeli. Osobně doufám, že se stát k podpoře takto významného dostihu s mezinárodním přesahem postaví čelem,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten společně s primátorem Martinem Charvátem a poslancem Janem Řehounkem hovořili také o dalším možném rozvoji nejen závodiště v Pardubicích, ale také dalším rozvoji chovu koní v regionu se zapojením hřebčínů v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech a krajské střední školy chovu koní, která se nachází nedaleko kladrubského hřebčína. „Pardubické závodiště nabízí celou řadu možností, a to jak pro samotné dostihy a soutěže všech kategorií, ale řadu kulturních, sportovních či společenských akcí, ale také chov koní, kterým se ministerstvo zemědělství dlouhodobě zabývá a chce jej i nadále podporovat v rámci zamýšlené koncepce,“ uvedl poslanec Jan Řehounek.

Primátor Martin Charvát k tomu dodal: „Pan ministr je pravidelným návštěvníkem Velké pardubické a dostihové závodiště zná. Budeme však chtít představit celý jeho potenciál tak, aby jej bylo v případě potřeby státní koncepce možno využít co nejvíce,“ dodal primátor Charvát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska:  V Černé v Pošumaví se staví unikátní cyklostezka přes hráz Lipna

20:45 Turistický spolek Lipenska: V Černé v Pošumaví se staví unikátní cyklostezka přes hráz Lipna

V Černé v Pošumaví se začala budovat unikátní cyklostezka, která povede vedle hráze oddělující tzv. …