Pardubický kraj už má firmu na modernizaci interiérů Domu hudby

16.05.2019 10:39

Rekonstrukce pardubického Domu hudby je zase o krok blíž. Radní kraje schválili výběrové řízení na zhotovitele stavebních prací v interiérech společenské části a ve vstupních prostorech Konzervatoře Pardubice.

Pardubický kraj už má firmu na modernizaci interiérů Domu hudby
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Celkem to bude stát náš kraj téměř 56 milionů korun. Původně jsme chtěli nechat rekonstrukci vstupních prostor do školní části budovy do další etapy, ale nakonec jsme se dohodli, že to uděláme najednou,“ informuje 1. náměstek hejtmana pro majetek, investice a kulturu Roman Línek.

Budovu Domu hudby spravuje krajská škola - Konzervatoř Pardubice. „Vzhledem k tomu, že tu denně projdou desítky až stovky dětí, nejen z naší konzervatoře, ale také ze základní umělecké školy, která tu sídlí, chceme co nejvíce zkrátit čas oprav a rádi bychom ty hlavní práce stihli během prázdnin,“ uvedl radní pro školství Bohumil Bernášek.

Všichni uživatelé Domu hudby počítají s tím, že od června letošního roku do konce února 2020 bude provoz ve společenské části omezen. Komorní filharmonie bude po tu dobu využívat sál Univerzity Pardubice a do domovských prostor by se měla vrátit od března příštího roku.

„Práce na Domu hudby zahájíme v červnu projektem z oblasti životního prostředí, tedy energeticky úspornými opatřeními,“ řekl Roman Línek a pokračoval: „To znamená výměnu oken a dveří, repasi vzduchotechnických zařízení a další práce. Téměř souběžně začne výše zmíněný projekt v interiérech, který zlepší uživatelský komfort sálů a jejich zázemí, akustické vlastnosti i technické vybavení.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Poklady numismatických sbírek

22:36 Národní muzeum: Poklady numismatických sbírek

Národní muzeum otevřelo 2. července tohoto roku v pořadí již čtvrtou pokoronavirovou výstavu s názve…