Pojišťovna VZP se zaměří na stabilizaci cestovního pojištění a zdravotního pojištění cizinců

8. 4. 2015 10:43

Ve znamení stabilizace byl uplynulý rok byl pro Pojišťovnu VZP, a. s. Její obchodní výsledky byly srovnatelné s předchozím rokem, v mnoha segmentech dosáhla významného růstu produkce. Celkové předepsané pojistné za rok 2014 dosáhlo 394,47 milionu korun. Největší podíl na obchodním výsledku mělo cestovní pojištění a zdravotní pojištění cizinců.

Pojišťovna VZP se zaměří na stabilizaci cestovního pojištění a zdravotního pojištění cizinců
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Dopravní letadlo, ilustrační foto

"Hlavním úkolem uplynulého i letošního roku je stabilizace předpisu cestovního pojištění a zdravotního pojištění cizinců,“ říká Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP. V segmentu cestovního pojištění PVZP vykázala nárůst oproti roku 2013 meziročně o 4,3 procenta.

Výsledek svědčí o kvalitě a oblíbenosti tohoto produktu. Pojišťovna VZP je největším retailovým prodejcem cestovního pojištění v Česku. "V rámci zdravotního pojištění cizinců jsme se v posledním roce více orientovali na nabídku nejkvalitnějšího zdravotního pojištění pro cizince, které jako jediná pojišťovna v tuzemsku nabízíme a které svým rozsahem v podstatě plně odpovídá veřejnému zdravotnímu pojištění,“ vysvětluje Halina Trsková. Pojistné za komplexní zdravotní pojištění cizinců Exclusive a Premium dosáhlo o 69 % více než v roce 2013. Úrazové pojištění vzrostlo meziročně o 45,1 % v předepsaném pojistném. Součástí nové obchodní strategie PVZP je dynamický rozvoj pojištění podnikatelů a pojištění majetku a odpovědnosti ambulantních zdravotních zařízení. V tomto segmentu pojišťovna vykázala růst o 440,1 %.

Pojišťovna VZP v roce 2014 vybudovala ve všech krajích republiky efektivní síť key account manažerů pro přímý prodej. "Naše nová strategie si klade za cíl být komerční pojišťovnou první volby pro klienty mateřské Všeobecné zdravotní pojišťovny. Chceme být důvěryhodným partnerem i pro zdravotnická zařízení, pro podnikatele a lékaře,“ dodává šéfka obchodu a marketingu Halina Trsková. Obchodní plán pro rok 2015 počítá s předpisem pojistného ve výši 419,7 milionu korun, výhled do dalších dvou let počítá s každoročním růstem zhruba o třináct procent.

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. V roce 2014 dosáhla předpisu pojistného ve výši 394,47 mil. Kč a navýšila základní kapitál na 253 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Kůrovec nehoduje jen na smrku, své o tom vědí i pražské modříny

21:43 Lesy Praha: Kůrovec nehoduje jen na smrku, své o tom vědí i pražské modříny

Nejen smrk má svého hmyzího nepřítele. S armádou nenechavých brouků svádí boj také pražské modříny. …