S blížícím se Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí (25. května) bychom rádi opět připomněli, že tomu budou již dva roky, co policisté kpt. Martin Kaiser a kpt. Petr Bureš přišli s nápadem mobilní aplikace ECHO, která výraznou měrou zvyšuje šanci na jejich nalezení a jejíž maximální rozšíření mezi uživatele chytrých telefonů může výrazně zkrátit dobu, po kterou se dítě hledá.
Aplikace ECHO je přímo napojena na policejní databázi pohřešovaných dětí v ohrožení. V okamžiku, kdy Policie vloží do databáze nový případ, obdrží všichni uživatelé notifikaci. První hodiny od zmizení jsou totiž zásadní a s každou další minutou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. V aplikaci ECHO jsou k dispozici vždy aktuální informace. Uživatelé mohou jedním stisknutím zavolat Policii ČR a předat relevantní informace.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
aplikace , děti , pátrání , Policie ČR , TZ
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

10:17 Plná popelnice? Pražské služby nabízejí snadné řešení s humorem
Černé popelnice občas doslova přetékají. Výsledkem je nepořádek kolem a zbytečné komplikace při svoz…
- 7:23 Úřad vlády: Rozvodová novela posiluje ochranu ohrožených dětí
- 22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
- 19:15 DIAMO: Příprava Strategického podnikatelského parku Lazy
- 16:08 HZS: Čeští hasiči v Texasu hlásí první nálezy
- 13:21 Pražská strojírna dál dodává výhybky do Melbourne v Austrálii