Policie ČR: Návrh na obžalování obchodníků s reklamou

18.04.2019 14:30

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli obžalovat 23 fyzických a jednu právnickou osobu ze zvlášť závažných zločinů zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizace výnosů z trestné činnosti s předpokládanou škodou cca 415 milionů korun.

Policie ČR: Návrh na obžalování obchodníků s reklamou
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Na případu s krycím názvem STONE tým Daňové Kobry pracoval několik měsíců za velmi intenzivní podpory Finančního analytického úřadu a Generálního finančního ředitelství.

Společnou prací se podařilo zadokumentovat jednotlivé podezřelé osoby spojené s řetězcem podezřelých společností a tyto informace provázat s osobami hlavních organizátorů trestné činnosti. Tu měli obvinění páchat prostřednictvím vytvoření fiktivních obchodů za neexistující reklamní služby. Hlavní organizátor měl vytvořit řetězec nejméně 21 obchodních společností se sídlem v České republice. Do trestné činnosti podle našich závěrů zapojil i další osoby, které byly úkolovány převážně k provádění hotovostních výběrů na přepážkách bank, nebo k výběrům peněz pomocí platebních karet. Další osoby zas měly vytvářet daňové doklady, ačkoliv věděly, že podnikatelská činnost vůbec neprobíhá.

K samotné realizaci případu s krycím názvem STONE přistoupili detektivové Daňové Kobry 23. května 2017 poté, co shromáždili dostatečné množství důkazů k podezřelým aktivitám všech osob. V rámci úkonů trestního řízení provedli 23 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor.

Jako výnos z trestné činnosti bylo zajištěno několik luxusních motorových vozidel (včetně veteránů), šperky, nemovitosti, peníze na účtech a v hotovosti, vše v souhrnné hodnotě nejméně 110 milionů korun.

Po necelých dvou letech od realizace tohoto případu navrhl policejní orgán NCOZ státní zástupkyni Krajského státního zastupitelství v Praze podat obžalobu na 23 fyzických osob a jednu právnickou osobu. V rámci vyšetřování kriminalisté vyslechli desítky svědků a to i cestou mezinárodní právní pomoci. Dále bylo provedeno rozsáhlé znalecké zkoumání z oborů kybernetiky a ekonomiky. Jen samotný spisový materiál čítá cca 10.000 stran.

Trestní stíhání obviněných je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným fyzickým osobám trest odnětí svobody od pěti do deseti let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

22:02 ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů …