Policie ČR: Objasnění vraždy policisty

20.11.2017 12:05

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV, expozitury Olomouc, vyšetřují případ trestného činu vraždy, ke kterému došlo počátkem roku 2015.

Policie ČR: Objasnění vraždy policisty
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Obětí se stal příslušník Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Muž obviněný ze spáchání tohoto trestného činu je v současné době již ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost. 

V únoru 2015 bylo nalezeno tělo mladého muže bez známek života v olomoucké místní části Černovír. Přivolaný lékař konstatoval smrt a vyjádřil hypotézu, že dotyčný muž patrně spáchal sebevraždu oběšením. Případ byl tak na samém počátku prověřován jako sebevražda.

Na základě shromážděných poznatků a důkazů vyvstalo později podezření, že k úmrtí policisty došlo v důsledku konání jiné osoby. Tato osoba měla přesvědčit dotyčného, aby spáchal demonstrativní sebevraždu s tím, že se mu nic nemůže stát, protože mu bude okamžitě poskytnuta pomoc. Nestalo se tak. Třiatřicetiletý muž se oné únorové noci měl dívat, jak jeho oběť umírá.

Případu se ujali detektivové z olomoucké expozitury NCOZ SKPV a v minulých dnech obvinili třiatřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného trestného činu vraždy podle § 140 odst. 2 trestního zákoníku.  Obviněný je v současné době již ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost. Protože se pokusil ovlivňovat svědky tohoto skutku (vraždy), uložil mu soud omezení, která mu v tom mají do budoucna zabránit. Vyšetřování případu dozoruje olomoucká pobočka Krajského státního zastupitelství v Ostravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železniční dopravní cesty: Unikátní interaktivní akce cílí na žáky a širokou veřejnost

16:05 Správa železniční dopravní cesty: Unikátní interaktivní akce cílí na žáky a širokou veřejnost

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) je 26. a 27. dubna společně se Sdružením železničních náklad…