Policie ČR: Pobytová kontrola v Praze odhalila řadu prohřešků na úseku pobytu cizinců

24.10.2025 13:21 | Tisková zpráva

Výsledky kontrol odhalily hned několik závažných porušení zákona, zjistili jsme padělané vízum i hledané osoby.

Policie ČR: Pobytová kontrola v Praze odhalila řadu prohřešků na úseku pobytu cizinců
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Ve středu 22. října 2025 realizovali policisté Ředitelství služby cizinecké policie (ŘSCP) součinnostní pobytovou kontrolu zaměřenou na místa s vyšším pohybem cizinců. Kontroly probíhaly zejména v prostoru autobusového nádraží Florenc, které patří mezi největší pražské dopravní uzly s mezinárodní dopravou. Kontroly probíhaly i v okolních lokalitách, mimo jiné v ulicích Seifertova a Legerova, včetně provozoven rychlého občerstvení.

Během akce bylo zkontrolováno celkem 76 osob, z toho 56 cestovních dokladů prověřil specialista na kontrolu dokladů z Národního centra pro kontrolu dokladů ŘSCP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Ropa

Myslíte, že hrozí, že bude ropy nedostatek? Jaké jsou alternativy k dovozu ropy mimo Írán nebo Rusko? Protože, kdybychom ji brali od Ruska, myslím, že by to dopadlo stejně, že by ji používal jako vydírací nástroj.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas Jazz hlásí rekordní počet jazzových alb

11:27 Český rozhlas Jazz hlásí rekordní počet jazzových alb

Česká jazzová scéna má za sebou mimořádně silný rok, v roce 2025 vyšlo rekordních 55 alb, nejvíc za …