Policie ČR: Tři nové koňské síly odjely do Zlína

24.07.2021 14:29

Policejní koňští nováčci splnili základní zkoušky.

Policie ČR: Tři nové koňské síly odjely do Zlína
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

V nádherných prostorách Zemského hřebčince v Písku se v současné době nachází osm (-3 již odjeli do Zlína) remontní koně, kteří zde absolvují přibližně roční výcvik, po němž odcházejí do výkonu služby. Nové prostory nabízí našim koním a policistům již více než rok skvělé podmínky a díky počáteční odborné a profesionální péči jsou koně připraveni pro krajská ředitelství.

Castello, Voloďo, Valibuku - hodně štěstí ve službě!

Policisté oddělení služební hipologie a služební koně jsou využíváni pro výkon hlídkové služby, zajišťování bezpečnosti osob a majetku při konání sportovních a kulturních akcí a k zákrokům pod jednotným velením při nepovolených shromážděních osob a srazech extremistických skupin. Charakter jejich přímého výkonu služby je závislý na vývoji bezpečnostní situace v teritoriu, kde jsou dislokována jednotlivá oddělení služební hipologie.

Policisté všech oddělení služební hipologie, kromě výkonu služby v teritoriu dislokace oddělení, provádějí výkon služby i v jiných místech České republiky, vyžaduje-li to bezpečnostní situace. Příkladem jsou riziková fotbalová utkání u ostatních krajských ředitelství, služební zákroky pod jednotným velením při nepovolených shromážděních osob, Velká pardubická apod.

Policisté-jezdci ze všech oddělení služební hipologie jsou využíváni i k reprezentaci PČR na různých významných událostech (např. slavnostní stafáže) a účastní se sportovních soutěží v oblasti hipologie, kde prezentují hipologickou činnost Policie České republiky.

(poznámka: remonta = mladý kůň v základním výcviku)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Soutěž o nejlepšího sběrače začíná. Letos sbírá Praha 4, 9, 19 a Praha-Kunratice

19:27 Lesy Praha: Soutěž o nejlepšího sběrače začíná. Letos sbírá Praha 4, 9, 19 a Praha-Kunratice

Pro školy v městských částech Praha 4, Praha-Kunratice, Praha 9 a Praha 19 vyhlašujeme podzimní sout…