Potravinářská inspekce zjistila opět polská jablka s pesticidy

22.06.2018 14:23 | Zprávy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti další případ jablek z Polska s nadlimitním obsahem pesticidů. V letošním roce se jedná již o celkově čtvrtý případ zjištění tohoto druhu u jablek polského původu.

Potravinářská inspekce zjistila opět polská jablka s pesticidy
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

Výsledky z akreditované laboratoře SZPI potvrdily nadlimitní přítomnost pesticidu chlorpyrifos v šarži nebalených jablek odrůdy Gala, označení šarže V805223456, země původu: Polsko, kterou inspektoři odebrali u prodejce AHOLD Czech Republic, a.s., Přemyslovců 1, Nový Jičín.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle vás je napadení Ukrajiny Ruskem ospravedlnitelné?

Vážně myslíte, že za válku na Ukrajině může rozšiřování NATO? Proč by se nemohlo rozšiřovat? A chápu vás dobře, že tak Rusko bylo v právu Ukrajinu napadnout a snažit se zmocnit jeho území? Ostatně i kdyby byla pravda to, co jste řekl, proč by za rozšiřování NATO měla nést následky právě Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vloni se ze „sokolí farmy“ rozletělo do světa dalších dvacet mláďat

22:31 ČEZ: Vloni se ze „sokolí farmy“ rozletělo do světa dalších dvacet mláďat

Od začátku února do konce listopadu probíhal v roce 2025 monitoring hnízdění sokola stěhovavého na v…