Povodí Labe: Dokončení rekonstrukce koruny hráze přehrady Pastviny

21.12.2022 7:34 | Tisková zpráva

Povodí Labe ukončilo rekonstrukci koruny hráze na přehradě Pastviny na Divoké Orlici. Po dobu rekonstrukce byla hráz vodního díla zcela uzavřena, nyní byla uvedena do provozu nová a bezpečnější komunikace na hrázi přehrady.

Povodí Labe: Dokončení rekonstrukce koruny hráze přehrady Pastviny
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe

V rámci rekonstrukce koruny hráze bylo vyřešeno nevyhovující a provozně potenciálně nebezpečné šířkové uspořádání. Původní úzké přemostění korunového přelivu bylo odstraněno a místo něho bylo vybudováno zcela nové přemostění, takže komunikace na hrázi je po celé délce stejně široká. Na obou stranách byly zřízeny širší chodníky, pohyb vozidel i osob na hojně navštěvované přehradní hrázi je tak nyní bezpečnější. Kompletně bylo realizováno nové odvodnění koruny hráze, hydroizolace, zábradlí a osvětlení. Obnoveny a doplněny byly též prvky pro sledování některých veličin důležitých z hlediska technicko-bezpečnostního dohledu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Ukrajina v NATO

Kromě toho, že by Ukrajina nesměla být ve válce, co dalšího by podle vás musela splnit, aby byla členem NATO, což prosazujete? A musí s tím souhlasit všechny členské státy? Myslíte, že je reálné, že budou? Neslibuje se Ukrajině něco, co je vlastně téměř vyloučeno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Lesníci zastavili v okolí hnízda sokolů ve Chřibech veškeré práce

22:34 Lesy ČR: Lesníci zastavili v okolí hnízda sokolů ve Chřibech veškeré práce

Čtyři mláďata sokola stěhovavého se letos vylíhla na skále Kozel v chřibských porostech Lesů České r…