Povodí Labe a MZe představilo třetí etapu protipovodňových opatření

31.12.2014 20:00

Státní podnik Povodí Labe a Ministerstvo zemědělství ČR připravilo společné setkání se starosty obcí a měst v dílčím povodí Horního a středního Labe, jehož hlavní náplní byla problematika přípravy a realizace protipovodňových opatření.

Povodí Labe a MZe představilo třetí etapu protipovodňových opatření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lodní doprava na Labi

Základním tématem společného setkání bylo představení činnosti státního podniku Povodí Labe, již realizovaných, aktuálně rozpracovaných a připravovaných akcí. Převážná část setkání byla věnována programu třetí etapy Programu prevence před povodněmi Ministerstva zemědělství ČR a akcím připravovaným státním podnikem Povodí Labe v rámci této etapy. Na setkání přijal pozvání zástupce Ministerstva zemědělství ČR vrchní ředitel sekce vodního hospodářství RNDr. Pavel Punčochář, CSc. Setkání inicioval generální ředitel státního podniku Povodí Labe Ing. Marián Šebesta a pozváno bylo 22 starostů a primátorů z dílčího povodí Horního a středního Labe a radní Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Úvodní slovo patřilo generálnímu řediteli státního podniku Povodí Labe, který všechny přítomné srdečně přivítal a seznámil je s hlavní činností a posláním podniku. Ve své prezentaci nezapomněl zmínit ani hlavní cíle podniku v dalších letech.

Setkání pokračovalo představením programu 129 260 Podpora prevence před povodněmi III a podmínek pro jeho realizaci, kterého se ujal zástupce Ministerstva zemědělství. Akce připravované k realizaci v rámci této etapy programu v dílčím povodí Horního a středního Labe prezentoval následně investiční ředitel Ing. Petr Martínek. Slova se poté ujali také starostové a primátoři, kteří vzájemné setkání s povděkem přivítali a rozvinuli diskuzi k tématu.

„Pevně věřím, že naše snaha o otevřenost a vzájemnou spolupráci povede k nalezení smysluplných řešení,“ řekl na závěr v sídle státního podniku v Hradci Králové generální ředitel Ing. Marián Šebesta, který tím zakončil první společné setkání Povodí Labe a Ministerstva zemědělství se starosty obcí a měst.

V setkání se zástupci obcí a měst dalších dílčích povodí v působnosti státního podniku bude Povodí Labe a Ministerstvo zemědělství pokračovat v příštím roce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SDP ČR je opět partnerem Květinového dne, dopravní podniky se zapojily i do prodeje žlutých kytiček

21:20 SDP ČR je opět partnerem Květinového dne, dopravní podniky se zapojily i do prodeje žlutých kytiček

Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR) podporuje také letos celonárodní veřejnou sbírk…