Pozor na platnost Opencard. Její prodloužení zatím využila jen třetina cestujících

6. 8. 2012 16:05

Bezmála sto tisíc majitelů Opencard doposud využilo možnosti si bezplatně prodloužit platnost své karty o další dva roky prostřednictvím validátorů v metru. Prodloužení se týká celkem 330 tisíc cestujících, kterým platnost karty končí mezi 1. srpnem 2012 až 21. červencem 2013.

Pozor na platnost Opencard. Její prodloužení zatím využila jen třetina cestujících
Foto: Hans Štembera
Popisek: Validátor karty Opencard
reklama

„Prodloužit si svou kartu mohou cestující již od června. V prvním měsíci tak učinilo 42 tisíc cestujících, v červenci pak 55 tisíc. Zatím je to však jen třetina všech cestujících a přitom na konci září končí platnost zhruba 125 tisíc karet,“ uvedla Tereza Krásenská, mluvčí DPP.

Jak si mohou cestující Opencard zdarma o dva roky prodloužit?

Vložením karty do validátoru, který naleznou ve všech stanicích metra
Návštěvou Zákaznických center Opencard (Škodův palác a palác Adria).

„Doporučujeme cestujícím pro prodloužení karty použít validátory v metru. Samotné prodloužení je úkon, který nezabere ani deset vteřin a ušetří všem cestujícím celou řadu problémů, pokud jim skončila platnost karty,“ dodala Krásenská.

Cestujícím hrozí při přepravní kontrole pokuta, pokud nemají prodlouženou platnost Opencard, a to i v případě, kdy mají zakoupený platný kupon. Takoví cestující budou revizorem při kontrole vyhodnoceni jako pasažéři, kteří nemají platný cestovní doklad. Platnost každé Opencard je přitom viditelně vytištěna pod fotografií a jménem přímo na kartě.

Po prodloužení Opencard dojde k případnému dohrání evidované zbývající části elektronického kuponu, pokud došlo k jeho rozložení z důvodu vypršení platnosti karty (například u ročních kuponů). Část kuponu přesahující platnost karty je uložena pouze v databázi DPP, tudíž je nutné si ve validátoru nahrát časové zůstatky příslušných kuponů.

Expirovaná karta (tj. po datu platnosti) neumožní nákup elektronických kuponů na předprodejních místech. Systémem bude vyhodnocena jako neplatná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Nejčastější omyly zákazníků při reklamacích

14:28 dTest: Nejčastější omyly zákazníků při reklamacích

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pr…