„Projekty energetických úspor jsou ideální například pro nemocnice, které mají velkou spotřebu všech druhů energií po celý rok,“ říká generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák a upřesňuje, že do projektu jsou zahrnuté i dvě krajské nemocnice v Třinci a Havířově. V obou se uspořilo například zrušením centrální výroby páry, nahrazenou místními teplárnami, osazením radiátorů termostatickými ventily nebo výměnou starých svítidel za moderní a zároveň úsporné osvětlení.
„Dřívější investice v nemocnicích, které teď generují úspory, nám významně pomáhají při stabilizaci krajského zdravotnictví, zvláště v dnešní době, kdy náklady rostou v souvislosti s opatřeními kolem viru COVID-19 raketovým tempem. Úspory se budou v příštích letech hodit také v krajských školách, které se do projektu zapojily, protože i tam teď budeme každou korunu obracet dvakrát,“ říká náměstek moravskoslezského hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva