Prezident NKÚ se setkal s prezidentem Izraele

19. 3. 2019 9:02

Prezident Miloslav Kala se zúčastnil ve dnech 11. až 14. března v Izraeli společné konference EUROSAI a ASOSAI, organizací sdružující nejvyšší kontrolní instituce z Evropy a Asie.

Prezident NKÚ se setkal s prezidentem Izraele
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

Stěžejními tématy třetího ročníku konference byla otázka vzniku nových hrozeb a mimořádných situací, se kterými se společnost vypořádává. Jakožto první viceprezident EUROSAI Miloslav Kala zahájil konferenci, ve které kromě nutnosti spolupráce nastínil i hypotézy, kterými by se měly kontrolní instituce zabývat.

„Uvědomujme si, že svět je propojen více než kdy jindy a řada ze současných problémů – ať se nám to líbí nebo ne – nezná hranic. Naší odpovědí je spolupráce a výměna znalostí a informací,“ řekl prezident Kala. „Výsledkem naší práce jsou audity a auditní zprávy. Slova v nich mohou mnoho změnit. Pojďme se podělit o naše výsledky. Čím lepší bude naše práce, tím méně bude mít svět problémů,“ doplnil.

Vybraní zástupci EUROSAI se také setkali s prezidentem Izraele Re'uvenem Rivlinem. Na této schůzce prezident NKÚ jménem všech zúčastněných delegací zdůraznil nutnost výměny relevantních informací a hlubší spolupráce. Na jeho slova navázal šéf kontrolního úřadu Izraele Yosef Shapira: „Sdílení znalostí a vzájemná spolupráce nás činí silnějšími, když čelíme měnící se realitě“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda chce znesnadnit zneužívání práva na informace, schválila také Národní kosmický plán

19:35 Vláda chce znesnadnit zneužívání práva na informace, schválila také Národní kosmický plán

Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v pondělí 14. října návrh novely zákona o svobodném přístu…