Profesor von Keudell na ČVUT vysvětlí, jak hollywoodský filmový průmysl ignoruje zákony fyziky

11.06.2014 11:31

Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze pořádá ve spolupráci s  Ústavem fyziky plazmatu AV ČR ve dnech 16. – 19. června 2014 již 26. ročník sympozia o fyzice plazmatu a plazmových technologiích (SPPT). V rámci programu se 17. června od 19.00 hodin uskuteční přednáška profesora Achima von Keudella Plazma in Holywood, která je přístupná veřejnosti a v minulosti se setkala s mimořádným ohlasem. Místem konání je posluchárna D3-209 Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze 6, Technická 2.

Profesor von Keudell na ČVUT vysvětlí, jak hollywoodský filmový průmysl ignoruje zákony fyziky
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Mimořádně úspěšná přednáška profesora von Keudella z německé Ruhr Universität Bochum (RUB) se koná v rámci stále oblíbenějšího cyklu Fyzikální čtvrtky na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Prezentace bude vedena v anglickém jazyce a má podtitul „jak filmový průmysl může zcela ignorovat zákony fyziky a transformovat vědeckou realitu tak, aby vyhovovala dramaturgii scénáře“. Na známých filmových scénách vysvětlí fyzikální úkazy, které by v běžném životě nemohly nastat.

Bienální symposia o fyzice plazmatu a plazmových technologiích (SPPT) se konají od roku 1967, kdy byla původně pořádána k zveřejnění výsledků výzkumu Ústavu fyziky plazmatu AV. Po roce 1969 se SPPT postupně staly celostátním (československým) fórem pro zveřejňování výsledků výzkumu v oblasti fyziky plazmatu, kde přednášela i řada významných zahraničních vědců. Své postavení si SPPT udržely až do současnosti, přičemž význam akce má nyní již celoevropský rozměr. Od roku 1993 konají se sympozia ve spolupráci s katedrou fyziky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, v roce 2014 se předpokládá účast 200 vědců z 35 států světa.

Více informací lze nalézt na webových stránkách http://plasmaconference.cz a http://fyzika.feld.cvut.cz/

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 23 000 studentů. Pro akademický rok 2014/15 nabízí ČVUT svým studentům 110 studijních programů a v rámci nich 441 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak chcete z Bruselu zajistit naši potravinovou soběstačnost?

Podle mě je to klišé a nemůžeme být potravinově úplně soběstační, obzvlášť dnes, kdy je dost nevyzpytatelné počasí. A i kdybychom soběstační byly, nebude nás to stát mnohem více než potraviny z dovozu? Podpora českých potravin je sice hezká věc, ale zas né každý na to má rozpočet. Stačí se podívat n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Technologičtí giganti Google, Meta, Microsoft nebo Nvidia pod jednou střechou

22:04 Hospodářská komora: Technologičtí giganti Google, Meta, Microsoft nebo Nvidia pod jednou střechou

Praktické ukázky využití v podnicích, konzultační zónu a workshopy, na kterých si zástupci firem vyz…