ROP Jihozápad: Zvíkovské Podhradí nabízí atraktivní koupání během celých prázdnin

09.07.2018 21:32

Několik desítek veřejných koupališť bylo v jižních Čechách vybudováno nebo zrekonstruováno díky podpoře Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Jihozápad. Finance z Evropské unie napomohly například rekonstrukci letní plovárny v Českých Budějovicích, modernizaci a přístavbě plaveckého bazénu v Jindřichově Hradci nebo vybudování přírodního koupaliště v Borovanech.

ROP Jihozápad: Zvíkovské Podhradí nabízí atraktivní koupání během celých prázdnin
Foto: jj-jihozapad.cz
Popisek: ROP Jihozápad - logo
reklama

Během celých letních prázdnin je od deseti do devatenácti hodin otevřen také Sportovní areál a koupaliště Zvíkovské Podhradí. „Nejen návštěvníkům obce Zvíkovské Podhradí a turistické destinace Orlická přehradní nádrž je k dispozici pětadvacet metrů dlouhý bazén, dětský bazén s klouzačkou a dětské brouzdaliště. Kvůli většímu komfortu koupání pro malé děti je dětský bazén přihřívaný solárním ohřevem. Areál dále nabízí víceúčelové hřiště s umělou trávou, na kterém si návštěvníci areálu mohou zahrát tenis či nohejbal, menší antukové hřiště na nohejbal a volejbal, dětské hřiště a dva stroje venkovní tělocvičny. Samozřejmostí je také možnost občerstvení uvnitř areálu,“ uvedla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

„Obyvatelé a návštěvníci regionu Jihozápad mohou zejména v letním období využívat konkrétní výsledky přispění regionálního operačního programu na volnočasové aktivity. Vedle koupališť to jsou i sportoviště, stezky či například rozhledny,“ uvedl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Prodej šesti pozemků na Ostravsku přinesl více než 500 000 korun

22:54 ÚZSVM: Prodej šesti pozemků na Ostravsku přinesl více než 500 000 korun

ÚZSVM v Ostravě prodal přímým prodejem šest pozemků za celkovou částku 530 000 Kč. Šest sousedních p…