RVVI znovu zasedala společně se členy Mezinárodní rady

18.12.2017 18:19

V prostorách Akademie věd České republiky proběhlo v pátek 15. prosince 331. zasedání vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (dále RVVI), kterého se účastnili také členové jejího expertního mezinárodního poradního orgánu.

RVVI znovu zasedala společně se členy Mezinárodní rady
Foto: AV ČR
Popisek: Budova AV ČR

Hlavními tématy již třetího společného jednání s Mezinárodní radou během posledního roku byly otázky spojené se strategií posílení mezinárodní spolupráce českých výzkumných institucí, potřeba větší internacionalizace české vědy a zvýšení excelence v základním výzkumu.

Společného 331. zasedání RVVI se zúčastnilo šest členů tzv. Mezinárodní rady - dr. Bohdan Pomahač z Brigham and Women’s Hospital v Bostonu, prof. Dalibor Sameš z Kolumbijské univerzity v New Yorku a prof. Josef Michl z University of Colorado v Boulderu, prof. Ding-Ming Wang z tchajwanské National Hsinchu University of Education, dr. Reinhard Mauermann z Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology v Drážďanech a doc. Dr. Vladislav Kolařík z Fraunhofer Institute for Chemical Technology v Berghausenu.

Na pracovní diskusi s předsednictvy Grantové a Technologické agentury ČR, a posléze na vlastním zasedání RVVI, konstatovala Mezinárodní rada potřebu dalšího posun ke změně kultury hodnocení výzkumných organizací, velkých infrastruktur i hodnocení projektů směrem k postupům běžně užívaným ve vyspělých zemích.

Z dalších bodů pátečního jednání: RVVI vzala na vědomí aktualizovaný materiál Definice druhů výsledků výzkumu, vývoje a inovací v rámci implementace nového systému hodnocení výzkumných organizací (tzv. Metodika hodnocení 2017+). Materiál na konci listopadu schválila vláda jako přílohu nové Metodiky hodnocení a v platnost by měl vstoupit 1. ledna 2018.

Dále radní schválili konečné výsledky hodnocení výzkumných organizací v roce 2016 a aktuálně dokončenou Analýzu stavu výzkumu, vývoje a inovací v České republice a jejich srovnání se zahraničím v roce 2016, kterou už třetím rokem samostatně zpracovává Sekce pro vědu, výzkum a inovace při Úřadu vlády ČR. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ACK ČR: Cestovní kanceláře si s dopady koronaviru na cestování poradí

21:14 ACK ČR: Cestovní kanceláře si s dopady koronaviru na cestování poradí

Požáry v Austrálii, protesty v Chile nebo v Libanonu, uzemněné Maxy, hurikány v Karibiku, tajfun v J…