RVVI znovu zasedala společně se členy Mezinárodní rady

18.12.2017 18:19 | Zprávy

V prostorách Akademie věd České republiky proběhlo v pátek 15. prosince 331. zasedání vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (dále RVVI), kterého se účastnili také členové jejího expertního mezinárodního poradního orgánu.

RVVI znovu zasedala společně se členy Mezinárodní rady
Foto: AV ČR
Popisek: Budova AV ČR

Hlavními tématy již třetího společného jednání s Mezinárodní radou během posledního roku byly otázky spojené se strategií posílení mezinárodní spolupráce českých výzkumných institucí, potřeba větší internacionalizace české vědy a zvýšení excelence v základním výzkumu.

Společného 331. zasedání RVVI se zúčastnilo šest členů tzv. Mezinárodní rady - dr. Bohdan Pomahač z Brigham and Women’s Hospital v Bostonu, prof. Dalibor Sameš z Kolumbijské univerzity v New Yorku a prof. Josef Michl z University of Colorado v Boulderu, prof. Ding-Ming Wang z tchajwanské National Hsinchu University of Education, dr. Reinhard Mauermann z Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology v Drážďanech a doc. Dr. Vladislav Kolařík z Fraunhofer Institute for Chemical Technology v Berghausenu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Odtěžením nánosů z Dyje se obnoví bezpečnost Břeclavi

11:17 Povodí Moravy: Odtěžením nánosů z Dyje se obnoví bezpečnost Břeclavi

Povodí Moravy zahájilo těžbu sedimentů na řece Dyji v Břeclavi.