RWE Supply & Trading CZ nabízí skladovací kapacitu v ČR na období 2013/2014

27. 1. 2013 9:28

Společnost RWE Supply & Trading CZ (RWEST CZ) nabízí 1 TWh fyzické skladovací kapacity v České republice na dobu 12 měsíců v období 2013/2014. Sdružená skladovací kapacita bude k dispozici v nabídkovém řízení prostřednictvím internetové platformy store-x (www.store-x.net) s termínem ukončení 15. února 2013.

RWE Supply & Trading CZ nabízí skladovací kapacitu v ČR na období 2013/2014
Foto: red
Popisek: RWE

Sdružená skladovací kapacita je rozdělena do stejných lotů o zhruba 50 GWh provozního objemu. Každý z těchto lotů se skládá z maximální denní vtláčecí kapacity ve výši asi 600 MWh/den a maximálního denního těžebního výkonu ve výši asi 800 MWh/den. V období od 1. dubna 2013 do 31. března 2014 bude využito sezónního výkonu. RWEST CZ bude udržovat v nabídce alespoň 20 lotů kapacity. Pokud by poptávka na trhu převýšila nabízené množství, zváží společnost RWEST CZ poskytnutí dalších kapacit.

Skladovací kapacita nasmlouvaná mezi RWEST CZ a RWE Gas Storage bude poskytnuta cestou postoupení práv a povinností k užívání ze strany společnosti RWEST CZ ve formě „pronájmu kapacity“ ve smyslu článku 6 Řádu provozovatele zásobníku plynu společnosti RWE Gas Storage.

Další podrobnosti a příslušné dokumenty včetně podmínek výběrového řízení a smlouvy o převodu budou uveřejněny na internetové platformě store-x 28. ledna 2013. Zájemci mohou zasílat své nabídky prostřednictvím uvedené platformy do 15. února 2013 do 17:00 SEČ. Informaci o tom, zda byla jejich nabídka přijata, obdrží každý účastník do 22. února 2013.

Mezinárodní energetická skupina RWE řídí své aktivity na českém trhu prostřednictvím společnosti RWE Česká republika. RWE zajišťuje prodej zemního plynu a elektřiny dvěma milionům konečných zákazníků prostřednictvím regionálních společností RWE Energie, Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Východočeská plynárenská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Zlíně připadla kuriozita z přestupkového řízení

22:22 Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Zlíně připadla kuriozita z přestupkového řízení

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Zlíně převzal od města Valašské Klobouky béžový…