RWE bude v Odoleně Vodě dodávat teplo do roku 2028

22. 7. 2013 10:30

RWE zůstává provozovatelem teplárenské soustavy v Odoleně Vodě. Dodávky tepla RWE Energo bude ve městě zajišťovat následujících 15 let, nájemní smlouva byla prodloužena do 31. 12. 2028. Uzavřený kontrakt ukládá RWE povinnost dokončit rekonstrukci centrálního zasobování teplem (CZT).

RWE bude v Odoleně Vodě dodávat teplo do roku 2028
Foto: red
Popisek: RWE

„Těší nás, že RWE  zůstane i nadále partnerem Odoleny Vody v dodávkách tepla. Do rekonstrukce městského teplárenské soustavy jsme v minulých letech investovali už přes sto milionů korun a další modernizaci připravujeme. Tyto investice obyvatelům města v příštích letech zajistí spolehlivé dodávky tepla za přijatelnou cenu,“ řekl Viktor Kalina, jednatel a COO RWE Energo.

„RWE Energo v našem městě již 15 let spravuje CZT a zajišťuje dodávky tepla a teplé užitkové vody. To, že jsme se rozhodli ve spolupráci pokračovat a uzavřeli nájemní smlouvu na kotelnu a rozvody na dalších 15 let, je vyjádřením oboustranné spokojenosti s touto službou. Firma se mimo jiné zavázala k investicím, které umožní ve městě zajistit dokončení kompletní výměny zastaralého potrubí na tepelné soustavě. Věříme, že spolupráce do dalších let bude úspěšně pokračovat,“ řekla Dita Výborová, starostka města Odolena Voda.

Rekonstrukce systému CZT v Odoleně Vodě má za sebou již dvě etapy, do kterých RWE vložila 70 milionů korun. V loňském roce navíc společnost ve městě zprovoznila novou kogenerační jednotku za více než 30 milionů korun. Na základě povinností vyplývajících z nájemní smlouvy nyní RWE Energo připravuje další modernizaci tepelných rozvodů. Práce budou zahajeny ve 3. čtvrtlení  letošního roku, rekonstrukce má být dokončena v prvním pololetí roku 2014.

RWE Energo pro město provozuje tepelné hospodářství na klíč a ročně mu dodává 50 000 GJ tepla prostřednictvím 2,4 km bezkanálového vedení a 35 objektových předávacích stanic.

RWE Energo je výrobní divizí skupiny RWE v České republice. Společnost podniká v oblasti výroby tepla a elektřiny na českém trhu od roku 1997. Celých 15 let bylo hlavní činností zřizování, financování, modernizování a provozování soustav centrálního a lokálního zásobování teplem plus výroba elektřiny. Nově se zabývá i oblastí výroby bioplynu a prodejem stlačeného zemního plynu (CNG). Celkově RWE Energo zajišťuje zákazníkům roční dodávky v objemu 900 000 GJ tepla a 60 000 MWh elektřiny a prodává kolem 4 milionů m3 CNG. Dnes vlastní 38 výrobních míst, z toho je deset plnicích stanic CNG a 28 energetických provozů.

Mezinárodní energetická skupina RWE řídí své aktivity na českém trhu prostřednictvím společnosti RWE Česká republika. RWE zajišťuje prodej zemního plynu a elektřiny dvěma milionům konečných zákazníků prostřednictvím regionálních společností RWE Energie, Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Východočeská plynárenská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie: Třetí výročí iniciativy No More Ransom

16:34 Policie: Třetí výročí iniciativy No More Ransom

RANSOMWARE - přispěli jsme k úspoře 108 milionů dolarů!