Radio Wave přichází s novými formáty

02.02.2017 19:15 | Zprávy

Radio Wave obohacuje svou programovou nabídku pro rok 2017 o několik nových formátů. Jde o jedinečný obsah, který se doposud na Radiu Wave neobjevil. K poslechu bude ve vysílání, ale také v audioarchivu nebo ve formě podcastů. V programu se poprvé objeví podcastová série věnovaná sexu a intimitě, rozhlasové dokumenty, improvizované rozhlasové hry, satirický hudební formát nebo video seriál přinášející tlumočení vybraných skladeb mladých českých kapel do znakové řeči.

Radio Wave přichází s novými formáty
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Úplně poprvé se v programové nabídce stanice Českého rozhlasu pro mladé a mladě smýšlející posluchače objeví původní podcast Zhasni! Speciální devítidílná série navázaná na publicistický pořad Radia Wave Kvér přináší osobitý vhled do sexuality současné mladé generace a nabídne i jiné pohledy na sex a intimitu, než je běžné. Zároveň v českém prostředí otestuje možnosti formátu, který je mimořádně úspěšný v zahraničí, včetně specifických způsobů distribuce a online marketingu. Pod jednotlivými díly podcastu na pomezí autorského dokumentu a artové tvorby jsou podepsáni autoři Bohdan Bláhovec, Tereza Nvotová, Roman Štětina, Johana Švarcová, Daniel Moravec a sound designéři Stanislav Abrahám, Dominik Gajarský, Martin Ožvold nebo Studio Needles. Série Zhasni! startuje 1. března.

Na konci února odvysílá Radio Wave první díl pořadu DokuVlna, který nabídne  originální radiodokumenty, v nichž čeští tvůrci ohledávají témata, situace a fenomény blízké mladému publiku. Moderátoři Brit Jensen a Jiří Slavičínský představí v každém dílu jedno téma z několika tradičních i netradičních úhlů pohledu. DokuVlna míří do živého vysílání, ale Radio Wave ji po vzoru zahraničních dokumentárních formátů nabídne rovněž ve formě podcastu.

„Vztah k rádiu a audiu se v posledních letech u posluchačů Radia Wave a mladých lidí obecně mění. Roste zájem o audio obsahy, které mohou na rozdíl od kontinuálního vysílání poslouchat i v době, v prostředí a atmosféře, kterou si sami vyberou. Proto jim nabízíme náš obsah i prostřednictvím podcastů. Přihlásíte se k odběru a každý další díl oblíbeného pořadu najdete pohodlně ve vašem mobilu,“ říká šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

V závěru roku 2016 odstartoval na Radiu Wave nový satirický formát Dementi aneb radikální remix reality Martina Tvrdého, který formou mediálních výroků veřejných osobností zremixovaných do hudebního tvaru a doprovozených grafickou podobou testuje virální potenciál satirického útvaru pro mladé publikum. Je určen pro užití na Facebooku, YouTube, popř. dalších profilech Radia Wave na sociálních sítích. Premiérové díly Dementi jsou zveřejňovány dvakrát za měsíc a autorsky je připravují Martin Tvrdý a Ondřej Franta.

Nový satirický formát Dementi lze nalézt ZDE

Novým programovým prvkem Radia Wave jsou rovněž improvizované rozhlasové hry Radio Ivo, které se natáčejí za přítomnosti publika. Tvůrci Johana Švarcová, Petr Marek a Marian Moštík sehráli od roku 2006 téměř 100 kompletně improvizovaných rozhlasových her. „Radio Wave i Radio Ivo loni oslavily deset let existence. To nám připadalo jako dobrý důvod ke spojení. Domluvili jsme se, že Radio Ivo přeneseme do rozhlasového studia S2 v budově Českého rozhlasu na Vinohradské třídě, aby fanoušci mohli sledovat přímo vznik rozhlasových her,“ uvedla Iva Jonášová.

Silvestrovské Radio Ivo lze zhlédnout ZDE.

Radio Wave posluchači naladí na webu wave.cz, v mobilních aplikacích Českého rozhlasu, v digitálním vysílání DAB a prostřednictvím digitální televize DVB-T.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

22:04 HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním zác…