Ředitelství silnic a dálnic: Čerpání rozpočtu v roce 2019

12.01.2020 11:03 | Zprávy

Ředitelství silnic a dálnic hospodařilo v roce 2019 s částkou 45,2 mld. Kč. Vyčerpalo tedy 99 % rozpočtu, který mělo přiděleno na rok 2019. Je to poprvé od roku 2010, kdy byla překročena hodnota 40 mld. Kč. V investicích bylo čerpáno 23,7 mld. Kč, v běžných výdajích, opravách a údržbě 21,5 mld. Kč.

Ředitelství silnic a dálnic: Čerpání rozpočtu v roce 2019
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Díky vysokému čerpání přidělených prostředků má ŘSD aktuálně v realizaci 38 investičních akcí o celkové délce 230 km. Jedná se o 113 km nových dálnic, 61 km modernizace D1 a 56 km silnic I. třídy, což jsou v převážné většině obchvaty. Podrobný seznam aktuálně realizovaných staveb je uveden v příloze. Zároveň se daří výrazně zlepšovat kvalitu stávající dálniční a silniční sítě z důvodu zásadních investic do její údržby a rekonstrukce.

Rozpočet SFDI a jeho čerpání v letech 2011 – 2019 (tis. Kč):

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Jak víte, že máte u Moravce stopku?

Máte proto nějaký důkaz? To, že si vás třeba teď nepozval podle mě žádný důkaz není. A o jaké hierarchii mluvíte? Cožpak si poslanci nejsou rovni a jejich hlas a slova nemají stejnou váhu? To mě teda docela vyděsilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda se zabývala prevencí závislostí a zrušila několik orgánů

13:21 Úřad vlády: Vláda se zabývala prevencí závislostí a zrušila několik orgánů

Vláda Andreje Babiše zasedla v pondělí poprvé v kompletním složení, i s ministrem životního prostřed…