Rosatom používá 3D tisk k výrobě ventilů pro plicní ventilátory

02.04.2020 8:45

Společnost Rusatom – Additive Technologies (RusAT, součást Palivové společnosti Rosatomu TVEL) vyrobila zkušební vzorky ventilů Venturi pro plicní ventilátory a je připravena je ve velkém vyrábět pomocí 3D tisku.

Rosatom používá 3D tisk k výrobě ventilů pro plicní ventilátory
Foto: Rosatom
Popisek: Ventil Venturi
reklama

Potřeba těchto dílů mnohonásobně vzrostla kvůli pandemii onemocnění COVID-19. Výrobní kapacita společnosti RusAT umožňuje vyrábět zhruba 300 ventilů týdně. Při výrobě je použit polymer s vysokou biologickou kompatibilitou a výrobky není nutné dále opracovávat.

Ventily Venturi se používají společně s maskami během oxygenoterapie a snižují koncentraci kyslíku podávaného pacientovi. Pro správnou funkci potřebují měnit každých několik hodin a jde tedy o spotřební materiál. Řada zemí nyní trpí jejich nedostatkem, který pomáhá řešit 3D tisk.

„Společnosti ruského jaderného průmyslu mobilizují své výrobní možnosti v boji s pandemií koronaviru. Všechny společnosti Rosatomu, které se zaměřují na zdravotnické přístroje a prostředky, nyní hledají všechny své možnosti, aby se mohly rychle přeorientovat na výrobu přístrojů a spotřebního materiálu, který zdravotníci potřebují v boji s koronavirem. Informaci o našich možnostech výroby ventilů jsme předali ruským ministerstvům zdravotnictví, mimořádných situací a obrany a ruskému dozoru nad ochranou spotřebitele Rospotrebnadzor. V případě potřeby může být výroba zahájena v nejbližší době,“ řekl generální ředitel ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, Alexej Lichačov.

Generální ředitel společnosti RusAT, Michail Turundajev, zdůrazňuje: „Naše společnost, jako integrátor Rosatomu v oblasti aditivních technologií, si ověřila 3D tisk ventilů pro plicní ventilátory, vyrobila zkušební vzorky a je připravena je začít vyrábět pro lékařská zařízení. Kromě ventilů mohou být 3D tištěny i dýchací masky, respirátory a další zdravotnické prostředky.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal novou tuniskou velvyslankyni

22:11 Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal novou tuniskou velvyslankyni

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal dne 3. června 2020 novou velvyslankyni Tunis…