Rušení vojenského újezdu Brdy pokračuje podle plánu

23.08.2015 15:08 | Zprávy

Ministerstvo obrany ve spolupráci s dalšími složkami státní správy pokračuje v přípravách na zrušení vojenského újezdu Brdy. Od příštího roku zde vznikne Chráněná krajinná oblast.

Rušení vojenského újezdu Brdy pokračuje podle plánu
Foto: brdy.info
Popisek: Chráněná krajinná oblast Brdy

„Důvodem pro zrušení újezdu je jeho nepotřebnost a malé vojenské využití. Velikost výcvikových prostor v ČR byla naddimenzovaná a neodpovídala současným potřebám. Brdy se po dlouhých letech opět otevřou veřejnosti,“ shrnuje ministr obrany Martin Stropnický.

Podle zákona, který schválila Sněmovna v prosinci 2014 a Senát v lednu 2015, dojde k 1. lednu 2016 ke zrušení brdského újezdu a zmenšení čtyř zbývajících (Libavá, Hradiště, Boletice, Březina) především o prostory v okrajových částech, kde probíhal výcvik minimálně a které již byly v minulosti částečně zpřístupněny veřejnosti o víkendech a ve státní svátky. Rozloha újezdů se celkem zmenší o třetinu, přičemž ale vojenský výcvik nebude nijak omezen.

Na převedení Brd pod civilní správu a změně hranic zbylých újezdů pracuje meziresortní komise, ve které jsou zástupci ministerstev obrany, vnitra, životního prostředí, financí, pro místní rozvoj, zemědělství a dotčených krajů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ Prodej od ledna zlevňuje ceny pro 1,6 milionu domácností

16:26 ČEZ Prodej od ledna zlevňuje ceny pro 1,6 milionu domácností

Stovky tisíc e-mailů a dopisů s informací o zlevnění míří v těchto dnech do schránek zákazníků ČEZ P…