SAFINA prodala přes 800 kg investičního zlata a zpracovala více než 110 tun drahých kovů

22.12.2014 10:30 | Zprávy

Společnost SAFINA, a.s., přední evropský zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů, v tomto roce zrecyklovala více než 100 tun stříbra, 1,2 tuny zlata a přes 3 tuny platinových kovů.

SAFINA prodala přes 800 kg investičního zlata a zpracovala více než 110 tun drahých kovů
Foto: Safina
Popisek: Zlato, ilustrační foto

V České republice SAFINA zpracuje více než 65 % objemu všech drahých kovů. V letošním roce zrecyklovala přes 50 % více materiálů s obsahem drahých kovů v porovnání s rokem 2013. SAFINA v tomto roce prodala přes 800 kg investičního zlata, na celém českém trhu dle odhadů společnosti by pak prodeje měly dosáhnout 3 tun tohoto kovu.

Průmyslové využití drahých kovů 

Drahé kovy sehrávají díky svým jedinečným fyzicko-chemickým vlastnostem klíčovou roli v průmyslu. Nejčastěji se využívají v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, následně pak v chemickém, sklářském průmyslu, lékařství a klenotnictví. Nejčastěji používaným drahým kovem je stříbro, jeho spotřeba ročně globálně roste o 2-3 %. V oblasti recyklace SAFINA letos zpracovala o 15 % více stříbra oproti předchozímu roku. Tohoto výsledku bylo dosaženo mimo jiné i díky zavedení zcela nové recyklační technologie termické úpravy materiálu s obsahem drahých kovů. 

„Tento rok byl pro nás velmi úspěšný, navýšili jsme produkci a zavedli nové inovace. Celkový obrat společnosti překročí 5 miliard korun. Příští rok očekáváme díky integraci do struktur nového vlastníka nejen výraznou geografickou expanzi, ale i rozšíření portfolia výrobků s vysokou přidanou hodnotou,“ uvedl Viktor Fiala, generální ředitel, SAFINA. „Nejlepších výsledků co do nárůstu objemu dosáhla divize vyrábějící průmyslové aplikace, a to především pro elektrotechnický a sklářský průmysl. Z pohledu divize Recyklace pak pro nás sehrává klíčovou roli také chemický průmysl,“ doplnil Fiala. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Po sedmi letech kolektivní smlouva

7:23 Česká pošta: Po sedmi letech kolektivní smlouva

Generální ředitel Miroslav Štěpán a zástupci odborových organizací podepsali 30. června kolektivní s…