SFŽP: Připravené peníze na ekologicky šetrnější likvidaci hraboše polního

07.03.2023 9:44 | Tisková zpráva

Od 6. března mohou zemědělci žádat o prostředky na vícenáklady spojené s cílenou aplikací přípravku proti hrabošům (rodenticidů) přímo do nor. Připraveno je 40 milionů korun, které vystačí na ošetření zhruba 80 tisíc hektarů půdy. Cílem je pokrýt zvýšené náklady na boj s přemnoženými škůdci a současně ochránit životní prostředí, zejména zabránit úhynu jiných živočichů.

SFŽP: Připravené peníze na ekologicky šetrnější likvidaci hraboše polního
Foto: Státní fond životního prostředí
Popisek: Státní fond životního prostředí

Dotační výzva je vyhlášena z Národního programu Životní prostředí a vztahuje se na oblasti s kalamitním výskytem hraboše polního (potvrzeném ÚKZÚZ) kromě chráněných území, jako jsou národní parky, CHKO, přírodní rezervace apod. a území s prokázaným výskytem zvláště chráněných druhů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Šlo podle vás o jasný komplot Blažka již od počátku?

Aspoň podle toho, na co v tomto článku poukazujete, jestli to je teda pravda, tak o co jiného šlo? A stačí podle vás to, že Blažek rezignoval? Není už toto protizákonné? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kordova-Marvanova-Ministerstvo-zatajilo-dulezity-dukaz-775472

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: V metropoli Ústeckého kraje nezapomínají na bezpečnost chodců

16:26 Nadace ČEZ: V metropoli Ústeckého kraje nezapomínají na bezpečnost chodců

Ústí nad Labem – Hned čtyři Oranžové přechody se dočkaly oficiálního zprovoznění v různých městských…