ŠKODA AUTO oceněna za program pro seniory

12.11.2012 10:01

Ocenění v rámci soutěže ‚TOP Odpovědná firma 2012’. Speciální program seniority domácí automobilky. Příkladná sociální politika koncipovaná nad rámec zákonných požadavků.

ŠKODA AUTO oceněna za program pro seniory
Foto: skoda-auto.cz
Popisek: Škoda - logo
reklama

ŠKODA AUTO byla oceněna za své jednání vůči starším zaměstnancům. Společnost získala nejprestižnější nezávislou národní cenu za udržitelné a odpovědné podnikání v soutěži ‚TOP Odpovědná firma 2012’ v kategorii ‚Firma vstřícná seniorům’. Je to již čtvrté ocenění značky ŠKODA v rámci této soutěže. ‚TOP Odpovědná firma’ je cena odborné platformy Byznys pro společnost, která byla letos udílena již po deváté. Vítězstvím postoupila ŠKODA AUTO do evropského kola soutěže, jehož výsledky budou známy příští týden.

„Know-how a zkušenosti starších zaměstnanců mají pro společnost ŠKODA AUTO nevyčíslitelnou hodnotu,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast personalistiky Bohdan Wojnar. „Starší zaměstnanci mají často specifické potřeby, například pokud jde o ergonomické uspořádání pracoviště či v otázkách zdraví. Je samozřejmé, že těmto zaměstnancům poskytujeme speciální péči. Tento závazek je součástí naší rozsáhlé sociální politiky, kterou dlouhodobě rozvíjíme se sociálním partnerem odbory KOVO. Ocenění v rámci soutěže ‚TOP Odpovědná firma v České republice’ nás utvrzuje o správnosti naší strategie.“

Již několik let společnost ŠKODA AUTO rozvíjí svůj program seniority a realizuje širokou škálu opatření, které napomáhají řešit problémy, se kterými se speciálně tato skupina zaměstnanců ve větší míře potýká. Mezi klíčové cíle společnosti patří udržení zaměstnanců v aktivním pracovním poměru, podpora zdraví a také hledání řešení pro zaměstnance se změněnou zdravotní způsobilostí.

Hlavní myšlenkou je, že je vždy lepší možným zdravotním problémům předcházet, nežli je následně řešit. Lékaři a odborníci v oblasti ergonomie se například starají o utváření zdravotně nezávadného pracoviště, zajišťují preventivní programy a dny zdraví, které mají význam pro upevňování zdraví nejen seniorů. Nově byl navíc zaveden na základě diskuse s OS KOVO program zdravotních benefitů, který má za cíl motivovat zaměstnance k péči o jejich zdraví.

Program pro starší zaměstnance je nedílnou součástí sociální politiky společnosti ŠKODA AUTO, která přesahuje zákonem stanovené požadavky. Díky rozsáhlým aktivitám v oblasti personalistiky obdržela ŠKODA AUTO v nedávné době i ocenění ‚Zaměstnavatel desetiletí’ a v anketě o nejatraktivnějšího zaměstnavatele v České republice ‚Trendence Graduate Barometer’ skončila na třetím místě a zároveň tak získala titul ‚Skokana roku’. Atraktivitu společnosti jako zaměstnavatele dokazuje i stále vysoký počet externích uchazečů o zaměstnání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: 23. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů

20:29 Jihočeský kraj: 23. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů

Jihočeský kraj a spolek Český zavináč vyhlašují další ročník Zlatého erbu, soutěže o nejlepší webové…