SOŠ stavební a zahradnická válí na řemeslných soutěžích

06.11.2013 11:13

Střední odborná škola stavební a zahradnická v Praze na Jarově potvrzuje, že dlouhodobě vzdělává jedny z nejlepších řemeslníků v České republice. V říjnu vyhráli její žáci soutěž Obkladačské naděje 2013 v Horní Bříze na Plzeňsku a obsadili přední příčky ve 20. ročníku zahradnické soutěže Kopidlnský kvítek. Navázali tak na úspěšné září, které přineslo medaile z floristické Rosa Pragensis a slušná umístění zedníků, truhlářů a malířů na dalších soutěžích.

SOŠ stavební a zahradnická válí na řemeslných soutěžích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

„Mám z toho velkou radost, protože to dokazuje, že jdeme správným směrem. Plný úspěchů byl už minulý školní rok, v němž jsme získali na 25 medailí,“ říká ředitel SOŠ stavební a zahradnické Miloslav Janeček. „Tyto soutěže jsou pro nás velice přínosné, protože máme příležitost setkat se s kolegy, získat nové poznatky a konzultovat systém naší výuky s ostatními učiteli,“ vysvětluje učitel odborného výcviku oboru zedník Miloš Barek.

„Soutěž Obkladačské naděje byla velice náročná. Mezi silnou konkurencí se nám podařilo uspět díky dobré přípravě, vybavení i zkušenostem našich učitelů,“ říká Ondřej Burián, žák třetího ročníku oboru zedník. „Soutěž v Kopidlně není čistě floristická, ale komplexně se zaměřuje na celý obor – řízkování, roubování a poznávání rostlin. Oceňuji přístup poroty, která nás ihned po vyhodnocení informovala o výsledcích a chybách, kterých jsme se v dopustili,“ popisuje Lukáš Spálenský, žák maturitního oboru zahradnictví, specializace floristika.

Střední odborná škola stavební a zahradnická je unikátní institucí v českém vzdělávacím systému. Sdružuje totiž dvě studijní zaměření, která se na první pohled mohou zdát naprosto odlišná – stavební a zahradnické. Ve skutečnosti mají ovšem naopak mnoho společného. Obě vyžadují šikovné ruce a obě vedou k tvorbě estetických i užitečných věcí pro každodenní život.

Jedna z největších pražských škol, která má díky svému zahradnickému předchůdci více než 100letou tradici, se může pyšnit komplexní nabídkou řemeslného vzdělávání. Nabízí 4leté studijní obory s maturitou (například stavebnictví či ekonomika a podnikání), 3leté učební obory s výučním listem (například zedník, kominík, sklenář či instalatér), dvouleté nástavby s maturitou a také učební obory pro absolventy speciálních ZŠ. Přihlášku ke studiu pro školní rok 2014/2015 lze podat nejpozději do 15. března 2014 (více informací na www.skolajarov.cz).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…