SP ČR: Česko-slovenská tripartita řešila minimální mzdy

08.09.2015 7:36

Kvalita fungování sociálního dialogu v České republice a na Slovensku a minimální mzda byly klíčovými tématy včerejšího historického jednání v rámci Rady hospodářské sociální dohody (tripartity). Jednání se aktivně účastnil prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák a generální ředitelka Dagmar Kuchtová. Tripartita proběhla v Bratislavě na tamním Úřadu vlády.

SP ČR: Česko-slovenská tripartita řešila minimální mzdy
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR

„Silným tématem bylo fungování tripartity v obou zemích, ale také minimální mzda,“ uvedl Jaroslav Hanák. Podle něho jedna z úvah bylo v rámci Visegrádské skupiny svolat tripartitu ČR, SR, Polska a Maďarska s cílem vyměnit si názory na hlavní sociální témata.

Tématem diskuse byly rovněž priority předsednictví ČR ve Visegrádské skupině a Slovenska v Radě EU, zejména v sociální oblasti a podpoře podnikání a hospodářského růstu.

Hovořilo se také o slovenských zkušenostech s registračními pokladnami, které podle slovenských účastníků jednání přinesly úspory do státního rozpočtu 2,9 miliardy euro.

Jednání se za slovenské zaměstnavatele zúčastnil prezident Konfederace odborových svazů SR Jozef Kollár a prezident Asociace zaměstnavatelských svazů a sdružení SR Tomáš Malatinský.

Seznam bodů jednání české a slovenské tripartity:

• Témata předsednictví ČR ve Visegrádské skupině a SR v Radě EU, zejména v sociální oblasti a podpoře podnikání a hospodářského růstu
• Minimální mzda – východiska pro stanovení minimální mzdy, vyjednávání, atd.
• Agenturní zaměstnávání – problémy a jejich řešení, zkušenosti s novou právní úpravou
• Reforma důchodového systému – vize a realita
• Podpora zaměstnávání osob se zdravotním postižením, náhradní plnění a povinné kvóty zaměstnávání osob se zdravotním postižením
• Zkušenosti se zavedením registračních pokladen a dalších opatření k zamezení daňových úniků
• Způsob a organizace jednání hospodářských a sociálních rad v ČR a SR včetně informace o tématech zařazených na programy jednání v období současných vlád

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Podnikatelé chtějí české dřevo více zpracovávat v tuzemsku

16:05 Hospodářská komora: Podnikatelé chtějí české dřevo více zpracovávat v tuzemsku

V Hospodářské komoře se zformovala nová skupina podnikatelů, která chce zlepšit hospodaření s českým…