SSHR má uzavřené smlouvy na všech 11 druhů ochranných pomůcek

06.10.2020 7:32 | Zprávy

Správa státních hmotných rezerv uzavřela smlouvy na dodání všech 11 druhů ochranných pomůcek, které poptávala. V převážné většině je podepsala s českými firmami.

SSHR má uzavřené smlouvy na všech 11 druhů ochranných pomůcek
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

Na základě květnového rozhodnutí vlády správa vypsala zakázky na dodávky roušek, respirátorů FFP2, respirátorů FFP3, filtrů do respirátorů, ochranných brýlí, ochranných štítů, návleků na obuv, rychlotestů, výtěrových setů, zdravotnických rukavic a zdravotnických čepic.

„Podepsali jsme smlouvy s dalšími pěti firmami. TARGO PROMOTION PRAHA dodá 1 537 000 ks respirátorů třídy FFP2, Edinburgh Genetics 62 995 ks rychlotestů a DINA-HITEX 578 000 zdravotnických čepic. BATIST Medical pak dodá 370 000 ks návleků na obuv a společnost Schulke CZ 1680 tun dezinfekčního přípravku. To znamená, že máme pod smlouvou všech 11 druhů ochranných pomůcek.“ dodává předseda SSHR Pavel Švagr.

V tuto chvíli mají české rezervy ve svých skladech zhruba 46 mil. ks roušek, 5 mil. ks respirátorů FFP2, 200 tis. ks respirátorů FFP3, 15 mil. ks zdravotnických rukavic, 160 tis. ks návleků na obuv nebo 42 tis. ks výtěrových setů.

Jak potvrzuje Pavel Švagr, vítězné firmy dodávají zásoby do skladů prakticky každý den. „Například minulý týden byla největší zásilka od firmy DispoMask, která přivezla 1,6 mil. kusů roušek.“

Vláda správě uložila pořídit zásoby na dva měsíce případné krize. První měsíc je pokrytý zakázkami, které vypsala SSHR a Ministerstvo vnitra. Základ pro druhý měsíc tvoří zásoby v policejním skladu v Opočínku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŠMT: V druhém kole přijímaček uspělo 89 procent deváťáků

19:15 MŠMT: V druhém kole přijímaček uspělo 89 procent deváťáků

V?systému DiPSy byly dnes zveřejněny výsledky druhého kola přijímacích zkoušek. Ve druhém kole přijí…