SYNOT: Slovácká tržnice Konírna: to nejlepší z regionu

23. 10. 2015 14:26

Široká nabídka kvalitních a čerstvých výrobků od regionálních dodavatelů a producentů pod jednou střechou. To je Slovácká tržnice - Konírna, která se nachází v Uherském Hradišti, v areálu bývalých kasáren.

SYNOT: Slovácká tržnice Konírna: to nejlepší z regionu
Foto: synot.cz
Popisek: Slovácká tržnice v Uherském Hradišti
reklama

„Slovácká tržnice je v provozu teprve měsíc, nicméně již nyní můžeme konstatovat, že jsme s návštěvností velmi spokojeni. Areál se dostal rychle do povědomí veřejnosti a to je dobře,“ uvedla Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny SYNOT.“

Své výrobky či produkty ve Slovácké tržnici stabilně nabízí 27 prodejců, další využívají možnosti krátkodobých pronájmů a jsou zde pouze určité dny v týdnu. Díky tomu je nabízený sortiment velmi pestrý.

„Nabídka je velmi široká – jde o ovoce, zeleninu, mléčné nebo cukrářské výrobky, maso a uzeniny, pečivo, víno, med, marmelády, bylinky, mošty, sirupy, koření, domácí těstoviny, palačinky, vajíčka, domácí potřeby, květinová aranžmá, pletené a textilní výrobky, dřevořezby, ručně vyráběná mýdla a svíčky, keramiku, zahrádkářské potřeby a řadu dalších produktů. Jednáme přitom i s dalšími prodejci, proto věříme, že zákazníkům již brzy budeme moci nabídnout ještě pestřejší sortiment. Již brzy nabídku rozšíříme například o prodej sudových vín ze Slovácka,“ přiblížila Pekařová.

Přímo v areálu je navíc možnost občerstvení, a to formou bistra, které nabízí denně teplé polévky, grilovaná kuřata, klobásky, pečená kolena, sýry a řadu dalších pokrmů. V areálu je však možné koupit také těstoviny, lívance, toasty, palačinky a k tomu například kávu, ovocný cider nebo čepované pivo.

Zákazníkům nákup ve Slovácké tržnici příležitostně zpestřují speciálně zaměřené akce. Například dětem jsou každou sobotu určeny tematické tvořivé dílny, divadlo, pohybové aktivity nebo jízdy na koních. Myšleno je ale na všechny generace.

„Pro naše klienty jsme již připravili několik zajímavých akcí, jako například ochutnávku burčáku nebo klobás či degustaci kávy. Připravena je také ochutnávka pekařských výrobků, ale také svatomartinských vín a dalších gastronomických pochoutek, rozsvěcení vánočního stromu a Vánoční trhy. Podobné akce budou samozřejmě následovat i v roce 2016,“ doplnila mluvčí.

Slovácká tržnice má za úkol především podpořit drobné živnostníky a podnikatele místního regionu a na druhé straně nabídnout veřejnosti kvalitní produkty a výrobky ze Slovácka, které seženou na jednom místě. Svou pobočku zde za podpory Nadace SYNOT otevřel i Region Slovácko se značkou Tradiční výrobek Slovácka. V dohledné době navíc v tržnici otevře svou prodejnu také chráněná dílna Manlomka, která zaměstná několik handicapovaných osob.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Generál Opata ocenil nejlepší absolventy kurzu generálního štábu a kurzu pro vyšší důstojníky

22:54 Armáda ČR: Generál Opata ocenil nejlepší absolventy kurzu generálního štábu a kurzu pro vyšší důstojníky

Kurz generálního štábu a kurz pro vyšší důstojníky, které pořádá Univerzita obrany, patří k celoživo…