SŽDC: Nové mosty zlepšily cestování z Břeclavi do Rakouska

07.10.2016 17:53

Správa železniční dopravní cesty zrekonstruovala železniční mosty na trati z Břeclavi na státní hranici s Rakouskem. Realizace projektu přispěla ke zvýšení dopravní dostupnosti, stávající traťové rychlosti a rovněž k zajištění větší bezpečnosti a komfortu cestování.

SŽDC: Nové mosty zlepšily cestování z Břeclavi do Rakouska
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Hlavním předmětem projektu byla rekonstrukce dvoukolejného mostního objektu, která si vyžádala rozšíření osové vzdálenosti kolejí o 2 metry a zdvih nivelety koleje o přibližně 40 cm. V každé z kolejí nahradila trojici dosavadních mostních polí vždy jen jediná ocelová konstrukce o délce 97,5 metru.

Ve vybraných úsecích i byly provedeny také úpravy železničního svršku a spodku a směrová a výšková úprava nivelety koleje z důvodu úprav směrových parametrů pro zvýšení traťové rychlosti na 160 km/h. Takto rychle bude nově možné jezdit na více než čtyřech kilometrech tratě.

„Efekt této stavby se projeví nejen na provozních úsporách. Zvýší se také bezpečnost přepravy a vlaky budou navíc moci jezdit vyšší rychlostí než dosud. Tento typ mostních konstrukcí byl použit poprvé na české železnici. Upoutají nejen svými technickými parametry, ale také po estetické stránce,"  sdělil generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

V souladu s globálním cílem prioritní osy 1 Operačního programu Doprava, jímž je zlepšení železniční dopravy na transevropské síti TEN-T, bylo dosaženo zvýšení dopravní dostupnosti. Stavba sníží nároky na údržbu mostu a umožní zachovat provoz po uvedené trati při požadované třídě zatížení a prostorové průchodnosti. Dalším pozitivním dopadem rekonstrukce je zvýšení traťové rychlosti a bezpečnosti železniční dopravy v uvedeném úseku.

Celkové náklady projektu s názvem Rekonstrukce mostu v km 80,930 trati Hohenau (ÖBB) – Přerov činily 455 073 001 Kč bez DPH. Projekt byl v rámci Operačního programu Doprava schválen ke spolufinancování Evropskou unií z Fondu soudržnosti, kdy plánovaná výše příspěvku z tohoto fondu představuje až 317 869 696 Kč. Národní financování zajistil Státní fond dopravní infrastruktury. Zhotovitelem stavby byla společnost Břeclav most – FIRESTA + AŽD, kterou tvoří společnosti FIRESTA – Fišer, rekonstrukce, stavby a.s. a AŽD Praha s.r.o.

Název stavby

Rekonstrukce mostu v km 80,930 trati Hohenau (ÖBB) – Přerov

Investor stavby

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace

Zhotovitel

FIRESTA – Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.
AŽD Praha s.r.o.

Termín zahájení

11/2014

Termín dokončení

8/2016

Celkové náklady stavby

455 073 001 Kč bez DPH

Plánovaný příspěvek EU

317 869 696 Kč

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda schválila nástin hospodářské strategie do roku 2030

9:00 Vláda schválila nástin hospodářské strategie do roku 2030

Symbolickou minutou ticha uctila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 20. ledna 2020 památku ze…