SŽDC: Ostravský uzel projde modernizací, zahájíme projektovou přípravu

12.01.2017 18:33

Centrální komise Ministerstva dopravy ČR projednala a schválila studii proveditelnosti železničního uzlu Ostrava pro další postup projektové přípravy. Vítězná varianta představuje kompletní opravu dosud nemodernizovaného úseku železničního uzlu Ostrava mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Ostrava hlavní nádraží, včetně zřízení nového mimoúrovňového přesmyku, který odstraní kolizní jízdy vlaků v jednotlivých směrech.

SŽDC: Ostravský uzel projde modernizací, zahájíme projektovou přípravu
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty
reklama

„V rámci úprav předpokládáme ztrojkolejnění úseku mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Ostrava hlavní nádraží, s rozšířením na čtyřkolejné řešení v obvodu stanice Ostrava hlavní nádraží,“ uvádí generální ředitel SŽDC Pavel Surý a zároveň doplňuje: „Modernizace zajistí průjezd vlaků rychlostí 120 km/h. V ostatních úsecích ostravského železničního uzlu se například prodlouží nástupiště zastávky Ostrava-Stodolní ze stávajících 200 metrů na 300. Rekonstrukcí projde také stanice Ostrava střed, zřídí se mimoúrovňový bezbariérový přístup na nástupiště výšky 550 mm nad temenem kolejnice.“

Celkové investiční náklady zvolené varianty činí 7,648 miliard korun. Jedná se o vysoce ekonomicky efektivní investici. Samotná realizace projektu se předpokládá v letech 2021 - 2025. V letošním roce se plánuje vypsání soutěže na projektanta přípravné dokumentace a záměru projektu stavby, v roce 2019 následná soutěž na zpracování projektové dokumentace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Zástupci ruských médií poprvé na Media Day

19:27 CzechTourism: Zástupci ruských médií poprvé na Media Day

Zástupci ruských e-medií navštívili Media Day, který se v letošním roce poprvé uskutečnil v rámci p…