Sbírka „Plníme přání seniorům“ se blíží ke konci. 22 přání bylo už splněno

23.06.2015 10:14

Třetí ročník veřejné sbírky projektu „Plníme přání seniorům“ končí 30. června. Celkem 22 seniorů, klubů či zařízení pro seniory se již může radovat, protože právě jejich přání bude splněno. Dalších 9 finalistů však stále čeká na své dárce a mnohdy zbývá pouze malá finanční částka. Stejně jako v předešlých letech, i letos společnost Sodexo každou darovanou korunu zdvojnásobí.

Sbírka „Plníme přání seniorům“ se blíží ke konci.  22 přání bylo už splněno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seniorka na sluníčku

„K dnešnímu dni se nám podařilo shromáždit neuvěřitelných 774 846 Kč. Vzhledem k tomu, že u některých přání zbývají k realizaci menší částky, pevně věřím, že konečné číslo splněných přání bude ještě vyšší,“ říká Lucie Miřácká ze společnosti Sodexo a dodává: „Mám radost, že české veřejnosti není osud seniorů lhostejný. Přání, na která se sešel dostatek finančních prostředků, se snažíme plnit co nejdříve. Pan Petr z Kadaně se již setkal se svým sportovním i životním vzorem, českou fotbalovou legendou Zdeňkem Nehodou. Bývalý armádní pilot, pan Míťa z Prahy, se znovu mohl podívat na svět z kokpitu MiGu-15.“

Čeští senioři opět dokázali, že věk nemá žádný vliv na odvahu a chuť věnovat se zájmům a koníčkům. Některá přání se zdají snadno splnitelná, ale jejich realizace představuje pro seniory velký problém – mnozí z nich kvůli zdravotním obtížím nejsou schopni samostatně cestovat a nemají třeba funkční zázemí rodiny. Mezi přáními se objevil nejen let vrtulníkem, ale třeba i pořízení šicího stroje, přání vydat vlastní hudební album či absolvovat masérský kurz.

Jak mohu přispět?

Na speciálních webových stránkách www.plnime-prani-seniorum.cz jsou umístěna všechna přání s fotografiemi, popisem a částkou, kterou je třeba na splnění získat. Stačí si vybrat přání a prostřednictvím kreditní karty či převodu na bankovní účet vložit příspěvek do sbírky. Nově také mohou někteří zaměstnanci zaslat příspěvek prostřednictvím programu zaměstnaneckých benefitů Cafeteria mojeBenefity. Celkem 9 přání doposud čeká na své splnění.

Plníme přání seniorům je iniciativa zajímavá především svým principem kombinace firemního dárcovství a veřejné sbírky. Vznikla díky spolupráci Sodexo Benefity s neziskovou organizací Diakonie ČCE, Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a projektem SenSen Konta Bariéry. Od svého vzniku iniciativa napomohla splnění snů a přání za téměř 1,9 milionu korun a zlepšila kvalitu života více než 6000 českých seniorů.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo vnitra: Novým ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace bude Vladimír Posolda

18:47 Ministerstvo vnitra: Novým ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace bude Vladimír Posolda

Vláda souhlasila s návrhem ministra vnitra Víta Rakušana jmenovat do čela civilní rozvědky Vladimíra…