Soudy uznaly procesní pochybení v bývalém insolvenčním řízení proti Čepru

03.11.2016 21:34 | Zprávy

Vrchní soud v Praze dnes potvrdil procesní pochybení v insolvenčním řízení zahájeném na návrh Vladimíra Bartoše, který na společnost Čepro podal v roce 2011. Výrok se týká pouze formálního procesního pochybení soudů, žádným způsobem nezpochybňuje bezdůvodnost podaného insolvenčního návrhu.

Soudy uznaly procesní pochybení v bývalém insolvenčním řízení proti Čepru
Foto: red
Popisek: Čepro

Vladimír Bartoš u Městského soudu v Praze podal v červenci roku 2012 žalobu pro zmatečnost směřující proti formálnímu postupu soudů v předchozím insolvenčním řízení. Společnost Čepro se následně odvolala k Vrchnímu soudu, který dnes rozhodnutí nižší instance potvrdil. Soud se přitom zcela odklonil od své ustálené rozhodovací praxe, na jejímž základě docházelo k pravomocnému ukončení insolvenčních řízení, v nichž byly uplatňovány fiktivní či pochybné pohledávky.

Popření této judikatury představuje závažný průlom do právní jistoty účastníků řízení, neboť všechna řízení, která byla takto ukončena, by bylo třeba považovat za právně vadná.

Díky tomu, že obecné soudy seznaly chyby v postupu insolvenčních soudů, je pravděpodobné, že v dohledné době dojde ke znovuotevření insolvenčního řízení, které již bylo jednou pravomocně zastaveno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Návrat sov do lesů

7:16 Lesy ČR: Návrat sov do lesů

„Díky vyvěšování hnízdních budek a naší spolupráci s ornitology v rámci dlouholetého programu Vracím…