Společnost ST Energy ukončila dodávky pro své zákazníky, ti ale bez elektřiny nezůstanou

18.10.2016 7:35

Energetický regulační úřad (ERÚ) obdržel informaci o ukončení rámcové smlouvy o distribuci mezi společností ČEZ Distribuce, a.s., a společností ST Energy s.r.o. Společnost ST Energy s.r.o. tedy není schopna svým zákazníkům dodávat elektřinu. Spotřebitelé jsou v tomto případě chráněni legislativou, kterou je kontinuita dodávky elektrické energie zajištěna.

Společnost ST Energy ukončila dodávky pro své zákazníky, ti ale bez elektřiny nezůstanou
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

„Cílem ERÚ je maximální ochrana zákazníka prostřednictvím ochranných mechanismů nastavených na energetickém trhu. Přestože se dodavatel dostane do problémů, nenastane přerušení dodávky energie, o zákazníka je postaráno po celou dobu, jen si ve vymezeném období musí vybrat dodavatele nového,“ sdělila předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Zákazníci mají možnost až půl roku využívat dodávku elektřiny ze strany dodavatele poslední instance – tj. obchodník ČEZ Prodej, s.r.o. Obchodník je dán distribučním územím, v tomto případě se jedná o společnost ČEZ Distribuce, a.s.

Informace o zahájení dodávky, výši ceny i ostatní podmínky má dodavatel poslední instance povinnost neprodleně oznámit každému dotčenému zákazníkovi i samotnému provozovateli distribuční soustavy. Jestliže si zákazník v půlroční lhůtě vybere nového řádného dodavatele, nastane standardní změna dodavatele v průběhu deseti pracovních dní.

Pro úplnost uvádíme, že změna dodavatele je v těchto případech zdarma, zákazníci nemusejí mít obavy např. z pokut za předčasnou výpověď smlouvy, uzavřené na dobu určitou, s předchozí společností.

Obecné informace ke změně dodavatele naleznete na webu ERÚ v Informačním centru pro zákazníka: https://www.eru.cz/cs/informacni-centrum/zmena-dodavatele

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …