Spolupráce autodromu se značkou KIA úspěšně pokračuje, důkazem je deset nových vozů KIA Ceed

27.08.2018 15:37

Společnost AUTODROM MOST, která provozuje stejnojmenný areál se závodními okruhy a plochami pro výuku a výcvik bezpečné jízdy, prodloužila v letošním roce spolupráci s firmou KIA MOTORS CZECH.

Spolupráce autodromu se značkou KIA úspěšně pokračuje, důkazem je deset nových vozů KIA Ceed
Foto: Autodrom Most
Popisek: KIA Ceed
reklama

Spolupráci oba partneři zahájili v roce 2015, kdy autodrom poprvé získal od autorizovaného prodejce vozů KIA, firmy ASAS, vozy KIA Ceed´pro kurzy bezpečné jízdy. Součástí dohody o spolupráci je obnova těchto vozů za nové, účastnici kurzů tak od začátku tohoto týdne mohou využívat sedm zcela nových modelů KIA Ceed 2018. Budou sloužit i instruktorům jako předváděcí a naváděcí vozy. Tři další vozy stejného typu získal autodrom jako bonus pro management.

„Našeho dlouhodobého partnerství si velmi vážíme. Je pro nás zhmotněním naší filozofie zaměřené na řidiče a zážitek z jízdy. Ten má přitom řadu rovin: od pocitu bezpečnosti, přes radost z precizního ovládání vozidla, až po adrenalin za volantem. Právě kurzy bezpečné jízdy jsou tím pravým místem, kde si mohou řidiči naplno vyzkoušet jízdní vlastnosti vozu a jít až na samou hranici jeho možností. Díky partnerství s Autodromem Most můžeme tuto naši filozofii představit všem milovníkům motorsportu a jejich rodinám. Díky škole bezpečné jízdy si mohou lidé rovněž vyzkoušet naše vozy přímo v praxi, což je důležitá součást naší marketingové strategie,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

„S automobilkou Kia máme za sebou již téměř tříletou úspěšnou spolupráci. Centrem bezpečné jízdy prošlo za tu dobu již 32 vozů Kia Ceed, které dohromady najezdily 19 200 kilometrů. Věříme, že jejich noví nástupci se osvědčí stejně dobře a během kurzů, které přispívají k větší bezpečnosti na silnicích, nám budou nadále nepostradatelnými pomocníky. Jsme rádi a moc si vážíme toho, že je právě automobilka Kia součástí tohoto úsilí,“ uvedl výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.


Generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH Arnošt Barna (vpravo) s výkonným ředitelem společnosti AUTODROM MOST Ivo Divišem

Za dobu spolupráce mezi automobilkou Kia a autodromem si téměř osm tisíc účastníků kurzů mělo možnost také ověřit, jak účinně mohou pomoci prvky aktivní bezpečnosti, kterými model Kia Ceed disponuje již v základní výbavě. Přitom se jedná o technologie, které bývají i ve vyšších automobilových segmentech k dispozici jen za příplatek.

V základu tak nechybí ani aktivní systém pro jízdu v pruzích LKAS, systém sledování rychlostních limitů SLIF a systém autonomního nouzového brzdění FCA rozpoznávající automobily a pevné překážky. Samozřejmostí je také elektronické řízení stability vozidla (ESC), vlastní stabilizační systém VSM (Vehicle Stability Management) a technologie vektorování točivého momentu pomocí inteligentního přibrzďování vnitřních kol, která potlačuje nedotáčivost v zatáčkách.

Mezi nejpopulárnějšími mosteckými kurzy jsou především školení pro řidiče-referenty, ale rychle se zvyšuje také počet individuálních zájemců o kurzy. Kurz bezpečné jízdy je zaměřený na nejčastější krizové situace v běžném silničním provozu – brzdění a brzdění s vyhýbáním na suché, mokré nebo velmi kluzké vozovce připomínající sníh či námrazu, smyk zadní a přední nápravy, brzdění a vyhýbání v kopci či v zatáčce. Zájem je také stále častěji o kurz FOR FAMILY, v němž instruktoři upozorňují na správné usazení dětí, uchycení zavazadel či přípravu vozu na delší jízdy. Právě při těchto kurzech ocení řidiči zvětšený zavazadlový prostor nové generace Kia Ceed.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Na životní prostředí je třeba myslet nejen 5. června

17:12 Veřejný ochránce práv: Na životní prostředí je třeba myslet nejen 5. června

V posledních šesti letech se ombudsman zabýval více než 4500 podnětů, které se ve větší či menší míř…