Stánek Kovosvitu MAS na MSV navštívili premiér Babiš a ministryně Nováková

02.10.2018 13:11

Premiér České republiky Andrej Babiš a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívili v pondělí odpoledne v rámci své návštěvy Mezinárodního strojírenského veletrhu expozici Kovosvitu MAS. Poté, co před polednem společně se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim slavnostně otevřeli slovenskou expozici na MSV a prohlédli si výstavu 100ries, jejíž součástí je historický soustruh MCSY 80 A z produkce Kovosvitu MAS zvaný Boháro, poctili svou návštěvou přímo stánek této jihočeské firmy.

Stánek Kovosvitu MAS na MSV navštívili premiér Babiš a ministryně Nováková
Foto: Kovosvit MAS
Popisek: Premiér Andrej Babiš a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívili v rámci své návštěvy Mezinárodního strojírenského veletrhu expozici Kovosvitu MAS

Generální ředitel Libor Kuchař vládní delegaci představil letošní novinku v produkci Kovosvitu MAS soustruh KL285 a stručně seznámil vzácné hosty s historií i současností tradiční strojírenské firmy ze Sezimova Ústí, která v příštím roce oslaví 80. výročí od svého založení. „Kovosvit na strojírenském veletrhu za šedesát let jeho existence ani jednou nechyběl,“ připomněl Jaroslav Hanák, předseda Svazu průmyslu a dopravy, který doprovázel vládní delegaci spolu s Jiřím Kulišem, předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Veletrhy Brno.

Když se ministryně Marta Nováková zeptala, čím by vláda mohla firmě, jako je Kovosvit MAS, pomoci, odpověděl generální ředitel Libor Kuchař okamžitě: „Podporou technického vzdělávání. Tím, aby se technické obory těšily větší prestiži.“ Právě nedostatek pracovníků je hlavním problémem Kovosvitu MAS. I kvůli dlouhodobému nedostatku pracovníků především v dělnických profesích získal podnik nedávno dvacet pracovníků z Ukrajiny, které v současné době zaškoluje.

Vládní delegaci na stánku Kovosvitu MAS přivítal též Michal Strnad, majitel společnosti INDUSTRY INNOVATION, která Kovosvit MAS od roku 2016 vlastní, a jeho otec Jaroslav Strnad, zakladatel průmyslového holdingu Czechoslovak Group, který na začátku letošního roku převedl na svého syna Michal Strnada.

O společnosti Kovosvit MAS, a. s.

Společnost má téměř osmdesátiletou tradici ve výrobě a vývoji obráběcích strojů. Je nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Kovosvit MAS nabízí svým zákazníkům komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu a výrobky té nejvyšší kvality. V září roku 2016 vstoupila do Kovosvitu MAS jako strategický investor společnost INDUSTRY INNOVATION. Přestože INDUSTRY INNOVATION spolupracuje s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP, působí samostatně a není členem tohoto holdingu, do něhož nepatří ani organizačně ani z hlediska manažerských procesů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

22:11 Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

V pátek 26. listopadu proběhlo ve Strakově akademii pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a ino…