Státní fond rozvoje bydlení vybral nejlepší projekt z programu Panel 2013+

05.04.2018 15:20

Již šestým rokem se mohou všichni příjemci podpory z programu Panel 2013+ ucházet o cenu SFRB Projekt roku. Za rok 2017 ji odborná komise udělila Společenství vlastníků bytových jednotek ulice J. Opletala č. 675-683 ve Frýdku-Místku.

Státní fond rozvoje bydlení vybral nejlepší projekt z programu Panel 2013+
Foto: Státní fond rozvoje bydlení
Popisek: Státní fond rozvoje bydlení, logo

Společenství vlastníků jednotek využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 12, 93 mil. Kč na celkovou rekonstrukci domu. Finanční prostředky byly použity na odstranění poruch základů domů a opravy hydroizolace spodní stavby, odstranění statických poruch nosné konstrukce, na opravu balkonů včetně zábradlí, dodatečné tepelné izolace neprůsvitného obvodového pláště včetně náhrady meziokenních vložek zdivem, na opravu a zateplení střechy včetně výměny střešních výlezů a opravy ventilačních nástaveb, na výměnu vstupních dveří, opravu vstupního prostoru, schránek a osvětlení, na výmalbu chodeb. Úvěr je sjednán se splatností 10 let. Úroková sazba ve výši 0,75 % p. a. je po celou dobu trvání úvěrového vztahu neměnná.

„Dům potřeboval opravit a my se rozhlíželi po možnostech financování. Když jsme se seznámili s podmínkami programu Panel 2013+, zjistili jsme, že nám vyhovují nejvíc,“ říká předseda SVJ J. Opletala 675-683 Frýdek-Místek  Roman Vojkovský. „Pokud mohu poradit samosprávám, které o revitalizaci uvažují, základem úspěchu je kvalitní projekt, odpovědný výběr kvalitního zhotovitele s dostatečnou historií a solidními referencemi a samozřejmě zapojení všech členů samosprávy. Optimální je i spolupráce se solidním stavebním dozorem, nejlépe již při zpracovávání zadání projektantovi. Vyplatí se také konzultace nad teprve vznikající projektovou dokumentací. Většinu těchto podmínek se nám podařilo splnit, a proto jsme s hotovou stavbou spokojeni.“

Při výběru Projektu roku z programu Panel 2013+ se hodnotí kvalita, rozsah a komplexnost opravy a modernizace, dosažená třída energetické náročnosti budovy a součinnost žadatele při vyřizování žádosti, čerpání úvěru a provádění kontrol.

Co je Panel 2013+?

Úvěrový program určený pro vlastníky bytových domů a bytů na opravy a modernizace. Mezi jeho hlavní výhody patří nízká úroková sazba, fixace úroků po celou dobu splácení, splatnost až 30 let. Jedná se o program kontinuální a jeho rozpočet pro rok 2018 je 500 mil. Kč.

Další informace na www.sfrb.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát ČR: Výstava fotografií v Senátu připomíná Pekingský masakr v roce 1989

14:27 Senát ČR: Výstava fotografií v Senátu připomíná Pekingský masakr v roce 1989

Ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR si bude možné od 22. července do 31. srpna 2019 prohléd…