Státní hrad a zámek v Českém Krumlově přivítal letošního návštěvníka s rekordním pořadovým číslem 400 tisíc

20.12.2015 19:52

Památky ve správě Národního památkového ústavu navštívilo letos od ledna již 5 milionů platících návštěvníků. Výrazný podíl na tom mají jihočeské zámky Hluboká a Český Krumlov.

Státní hrad a zámek v Českém Krumlově přivítal letošního návštěvníka s rekordním pořadovým číslem 400 tisíc
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Jeho prohlídkové trasy se v letošním roce těšily výjimečnému zájmu domácích i zahraničních návštěvníků. Ve středu 16. prosince v odpoledních hodinách přivítali v Českém Krumlově návštěvníka s rekordním pořadovým číslem 400 000: stal se jím ing. Jaroslav Brůžek.

Více informací naleznete na webových stránkách www.npu-cb.eu.

Národní památkový ústav, územní památková správa v Českých Budějovicích je jedním ze čtyř pracovišť zabývajících se správou objektů v péči Národního památkového ústavu. NPÚ je největší příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR a z pověření státu spravuje a veřejnosti zpřístupňuje více než sto nemovitých památek. V rámci zpřístupněných objektů pečuje také o přibližně tři čtvrtě milionu sbírkových předmětů a též o typické součásti zámeckých i hradních areálů: historické zahrady a parky. Z konvolutu památek přímo ve správě NPÚ je sedm zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO. NPÚ, ÚPS v Českých Budějovicích se stará o 30 památkových areálů na území Jihočeského kraje, Plzeňského kraje a Kraje Vysočina. Má na starosti hrady a zámky Červená Lhota, Český Krumlov, Dačice, Hluboká, Jindřichův Hradec, Kratochvíle, Landštejn, Nové Hrady, Rožmberk, Třeboň s hrobkou Domanín, Vimperk, Zvíkov, Červené Poříčí, Gutštejn, Horšovský Týn, Kozel, Manětín, Nebílovy, Přimda, Rabí, Švihov, Velhartice, Jaroměřice nad Rokytnou, Lipnice, Náměšť nad Oslavou a Telč, klášterní areály Kladruby, Plasy a Zlatá Koruna i památky lidové architektury (usedlost U Matoušů Plzeň-Bolevec).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci v boji s padělky nepolevují

10:59 Celní správa: Celníci v boji s padělky nepolevují

Ústečtí celníci v boji proti prodeji padělků nepolevují. V průběhu tohoto týdne provedli tři kontrol…