Strakonická nemocnice zahájí provoz Dětské skupiny Srdíčko

20. 2. 2015 12:26

Strakonická nemocnice ve spolupráci s Dětským centrem Jihočeského kraje, o.p.s, připravila novou službu pro své zaměstnance. Od března bude v provozu Dětská skupina Srdíčko přímo v areálu nemocnice.

Strakonická nemocnice zahájí provoz Dětské skupiny Srdíčko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

Přítomni budou první náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská, prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Ing. Jiří Horecký, MBA, předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA, ředitel Dětského centra Jihočeského kraje, o.p.s., Mgr. Martin Karas a další hosté.

Slavnostnímu setkání bude předcházet Den otevřených dveří pro veřejnost v pondělí 23. února od 14 do 17 hodin. 

„Vycházíme tak vstříc našim zaměstnankyním v případech, že potřebují zajistit kvalifikovanou péči o své malé děti,“ vysvětluje ředitel nemocnice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.

V dětské skupině, která zajistí nejen hlídání, ale také výchovnou péči, budou zařazeny děti od jednoho roku do šesti let. Postarají se o ně profesionální pracovníci Dětského centra Jihočeského kraje, o.p.s. „Zajistíme tak úplně novou službu oddělenou od našich dosavadních pracovišť speciálně pro tyto účely vyčleněnými pracovníky s patřičnou kvalifikací,“ potvrzuje ředitel Dětského centra Jihočeského kraje, o.p.s., Mgr. Martin Karas.

Dětská skupina Srdíčko má vyčleněné samostatné prostory v přízemí levého křídla budovy, v níž v areálu nemocnice Centrum sídlí. Má kapacitu 12 míst a v provozu bude každý všední den od 5:45 do 18:15 hodin.

Dětské skupiny jsou malé skupinky různě starých dětí, kde se pečující osoby mohou věnovat individuálnímu rozvoji svěřených dětí dle jejich věku, vrozených dispozic i zájmů. Děti se tak lépe adaptují na prostředí mimo domov a mohou se přirozeně připravit na vstup do většího kolektivu.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky: Lesnický den - davy lidí, rekordní účast vystavovatelů a stovky dětí

20:45 Vojenské lesy a statky: Lesnický den - davy lidí, rekordní účast vystavovatelů a stovky dětí

Tisíce lidí opět v sobotu zaplnily areál VLS na Skelné huti v Ralsku a potvrdily, že Lesnický den v …